Wpis z mikrobloga

Hej,
piszę bo już straciłem nadzieję, że samodzielnie wybiorę nowe słuchawki. Może ktoś coś podpowie. Miałem już brać Marshall Mode Eq ale doczytałem, że raczej do rocka i raczej mało basu więc nie dla mnie.

Oto czego szukam:
- dokanałowe
- przewodowe z mikrofonem
- nie wiem jak nazwać gatunki, których słucham ale basu potrzebuję (lubię np. Parcels, L’Impératrice, Roosevelt, Cannons)
- planuję wydać 300zł ale mogę dołożyć gdyby było warto
- niska impedancja/wysoka czułość - zależy mi aby nie grały zbyt cicho (będę słuchał z telefonu lub Sansa Clip Plus i Sony NW-E393)

Dzięki za pomoc :)

#sluchawki #pytanie
  • 24
@a0x: Zapostowałeś o takiej godzinie że łatwo było przegapić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka podstawowych pytań:
1. Muszą być łatwo dostępne w Polsce czy zamawianie z Chin też wchodzi w grę?
2. Czy wchodzi w grę zakup słuchawek bez mikrofonu i wymiana kabla na taki z mikrofonem? Niestety znowu, takie kable najlepiej i najtaniej kupować w Chinach.
3. Używasz obecnie jakichś słuchawek i jesteś w stanie napisać
@cukru: Jeśli chodzi o Marshalle to zniechęcila mnie do nich ta recenzja: https://www.audiokrytyk.pl/recenzja-sluchawek-dokanalowych-marshall-mode-eq/

1. Zależy mi na czasie dlatego tylko łatwo dostępny sprzęt wchodzi w grę.
2. Jeśli to nie będzie mega wydatek to ok, na kabel mogę nawet poczekać.
3a. Do grania i przy PC w domu korzystam z AKG K450 i pasuje mi w nich to, że ani wysokie ani niskie tony nie są przesadzone.
3b. Poza domem mam
@a0x: Ogólnie KZ ZS10 Pro nie są złe w porównaniu z mainstreamowymi propozycjami, ale mają swoje problemy, głównie w zakresie wysokich tonów, który jest pagórkowaty co może prowadzić do góry brzmiącej ostro, nieprzyjemnie i męcząco. A kablem się nie przejmuj, KZ od któregoś modelu zaczęło dodawać nowe, lepsze kable, w porównaniu do starego brązowego, więc wygląda na to że masz ten lepszy.

Nie szokują ale wydają się do zaakceptowania, chociaż mają
@cukru: dzięki za wyczerpującą podpowiedź, dam sobie kilka godzin na wybróbowanie KZ i wymienię na Truthear jeśli nie będę zadowlony.

Jeszcze przy okazji mam pytanie. Mikrofon w tych KZ jest beznadziejny, ludzie mówią, że bardzo słabo mnie słychać. Czy kable z Twoich linków będą pasować do KZ? Sporo rozmawiam i mikrofon musi być dobry więc może powinienem wymienić kabel.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a0x: Będą pasować, ale musiałbyś wybrać złącze QDC zamiast 2 pin.
Chociaż trochę dziwne, że aż tak słabo byłoby cię słychać, z reguły te mikrofony są przynajmniej niezłe co słychać np. tutaj: https://youtu.be/mkpJjq95yXI
Bardziej jest problem z jakością czy głośnością?
@cukru: z głośnością, muszę go trzymać przy ustach żeby było wystarczająco głośno. W sumie trochę lipa zmieniać kabel w nowych słuchawkach, może mam wadliwą sztukę...
@a0x: Sprawdziłem w apce dyktafonu (na Samsungu A52s) swoje KZ ZSN ze starym, brązowym kablem i rzeczywiście przy podpięciu bezpośrednio do telefonu mikrofon jest dosyć cichy, przynajmniej gdy wisi luźno.
Sytuacja poprawia się, gdy podepnę je przez dongla USB-C - jack 3,5mm. Wtedy głośność jest podobna co w bezprzewodowych Galaxy Buds2 i stosunek sygnału do szumu też się poprawia, ale trochę to słabe rozwiązanie skoro twoje obecne słuchawki radzą sobie z
@cukru: Dzięki, że to sprawdziłeś. Czyli jednak wypada dokupić kabel innej marki żeby porozmawiać komfortowo.

Testuję je sobie i niestety nadal się zastanawiam nad wymianą z dwóch powodów:
1. Tak jak pisałeś, treble kłują chwilami w uszy i powodują "bałagan".
2. Boli mnie jedno ucho. Boli przy tipsach L, boli przy tipsach M a S są już za małe. Kiedy założę tipsy od starych słuchawek, to nic nie boli. Nie mam
@a0x: Najlepszą alternatywą byłyby Moondrop Aria, ale one są już sporo ponad twój budżet, szczególnie doliczając do tego kabel z mikrofonem. Bardzo bezpiecznie zestrojone, cieplejsze niż Truthear Zero i z łagodniejszą górą. Niestety mają problemy z wykonaniem, to znaczy lubi odpadać od nich farba i potrafią w nich wilgotnieć filtry (najczęściej w wilgotniejszych klimatach, ale jak się ich używa np. krótko po prysznicu to też może występować taki problem).
Drugą
via Wykop
  • 1
@cukru: zdecydowałem się na TinHifi T2 Plus i jestem zadowolony, dzięki za trafną rekomendację, są znacznie lepsze od KZ.
Oczywiście nie mogło obyć się też bez zgrzytu. Odcień szarości słuchawek jest inny niż odcień wtyczek do kabla. Załączam fotkę, niepokoję się, że może to podróbka...
a0x - @cukru: zdecydowałem się na TinHifi T2 Plus i jestem zadowolony, dzięki za traf...

źródło: 1673989835181

Pobierz
@a0x: Bardziej prawdopodobna jest wersja, że TinHifi w międzyczasie zmieniło dostawcę kabla lub technologię produkcji samej obudowy słuchawek. Możesz napisać do sprzedawcy czy wie coś więcej na ten temat, bigmaras jest oficjalnym dystrybutorem kilku chińskich marek, TinHifi chyba też.
Jeszcze drobna rada - nie wypinaj kabli bez potrzeby, złącze MMCX nie jest zaprojektowane na zbyt dużą liczbę wpięć i wypięć.
via Wykop
  • 0
@cukru: Jeśli chodzi o odpowiedź od bigmaras to była trochę wymijająca ale napisałem jeszcze do producenta, zobaczymy co odpowie.
Zastanawiam się jeszcze nad tym kablem z mikrofonem i nasuwają mi się dwa pytania:
1. Czy kabel ma faktycznie jakiś mocno odczuwalny wpływ jakość dźwięku?
2. Z Twoich propozycji najbardziej podoba mi się Tripowin Grace, wydaje się solidny a do tego fajny wizualnie. Niestety wydaje mi się zbyt drogi. Na pozostałe propozycje
@a0x: 1. W 99% przypadków jeśli nie jest uszkodzony to nie. Kabel musiałby być wyjątkowo parszywej jakości (czytaj mieć wyjątkowo wysoką rezystancję) lub same słuchawki musiałyby mieć wyjątkowo niską impedancję, co czyniło by je bardzo wrażliwymi na rezystancję kabla. Przykładem takich słuchawek są Campfire Audio Andromeda, których impedancja schodzi nawet do ~3 Ohmów poniżej 100 Hz.
2. Przede wszystkim propozycje z shopee tak czy siak odpadają, bo w międzyczasie shopee zdążyło
via Wykop
  • 0
@cukru: Hej,
jeszcze jedno pytanie się pojawiło u mnie. Wydaje mi się, że T2 Plus dość słabo izolują. W autobusie, jak kierowca doda gazu i jest troche głośniej to momentalnie tracą cały bas. Czy wymiana tipsów coś może pomóc? Jeśli tak, to jakie gumki najlepiej kupić (pomijając pianki)?
@a0x: Nie dostałem powiadomienia, pomyślałem żeby sprawdzić ten wpis po tym jak zobaczyłem twój najnowszy (°°
super wykop

Z tego co widzę po recenzjach to praktycznie wszyscy jednogłośnie twierdzą, że izolacja jest co najwyżej przeciętna, więc obawiam się że wiele z tym nie zrobisz.
Wymiana gumek mogłaby pomóc tylko jeśli te oryginalne nie zatykają dokładnie twojego kanału słuchowego, a bardzo łatwo
via Wykop
  • 0
@cukru: Test słuchawki przechodzą pozytywnie. Szkoda, myślałem, że izolacja zależy w pewnej mierze od tipsów, grubości silikonu czy czegoś w tym stylu. No nic, przynajmniej się czegoś nauczyłem, dzięki za odzew :)