Wpis z mikrobloga

Hej,
piszę bo już straciłem nadzieję, że samodzielnie wybiorę nowe słuchawki. Może ktoś coś podpowie. Miałem już brać Marshall Mode Eq ale doczytałem, że raczej do rocka i raczej mało basu więc nie dla mnie.

Oto czego szukam:
- dokanałowe
- przewodowe z mikrofonem
- nie wiem jak nazwać gatunki, których słucham ale basu potrzebuję (lubię np. Parcels, L’Impératrice, Roosevelt, Cannons)
- planuję wydać 300zł ale mogę dołożyć gdyby było warto
- niska impedancja/wysoka czułość - zależy mi aby nie grały zbyt cicho (będę słuchał z telefonu lub Sansa Clip Plus i Sony NW-E393)

Dzięki za pomoc :)

#sluchawki #pytanie
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@cukru: Hej, w styczniu pomogłeś wybrać mi słuchawki TinHifi T2 Plus i po tych 10 miesiącach stwierdzam, że nigdy jeszcze tak zadowolony ze słuchawek nie byłem. No ale wszystko co dobre szybko się kończy i mam w związku z tym do Ciebie dwa małe pytanka:

1. Gdybym teraz chciał wybrać coś podobnego do T2 Plus, to pojawiły się na rynku jakieś mega nowości czy mogę sobie na spokojnie wrócić do
  • Odpowiedz
Hej, w styczniu pomogłeś wybrać mi słuchawki TinHifi T2 Plus i po tych 10 miesiącach stwierdzam, że nigdy jeszcze tak zadowolony ze słuchawek nie byłem.


@a0x: Miło mi to słyszeć.

Co do poniższych:
1. Na rynku IEMów praktycznie co tydzień pojawia się jakiś nowy model, tylko w 99% są to modele chińskich producentów i większość jest zestrojona dosyć podobnie. Więc jak zawsze wybór jest duży jeśli nie obawiasz się zakupów z Chin. No i najważniejsza kwestia - brzmienie. Czy chciałbyś coś poprawić względem T2 Plus? Czujesz jakiś niedosyt w którymś paśmie (bas,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@cukru:
1. W zasadzie niczego mi w nich nie brakuje, nic bym nie poprawiał z wyjątkiem trwałości. Trwałość, przypuszczam można uzyskać kupując od jakiejś bardziej znanej, światowej marki. No i tutaj pewnie się okaże, że nie ma słuchawek, które grają tak ładnie jak T2 Plus a jednocześnie są produktem AKG czy Sennheisera za 300zł.

Jeśli chodzi o Truthear, miałeś na myśli dokładnie ten model?
https://www.amazon.pl/Fanmusic-HOLA-Dynamiczne-wymiennym-mikrofonem/dp/B0BYCH3NPF/ref=sr_1_5?crid=WLZKKEWCUQLO&keywords=truthear+hola&qid=1697742474&sprefix=Truthear+HOLA%2Caps%2C88&sr=8-5

2. Dokładnie było to tak,
  • Odpowiedz
No i tutaj pewnie się okaże, że nie ma słuchawek, które grają tak ładnie jak T2 Plus a jednocześnie są produktem AKG czy Sennheisera za 300zł.


@a0x: Zgadłeś. Duzi zachodni producenci w zasadzie porzucili rynek przewodowych słuchawek dokanałowych i skupili się na TWSach. Jedynie Sennheiser jako tako się trzyma, IE200 i IE600 są w miarę konkurencyjne (ewentualnie IE300 jeśli ktoś lubi bardzo ocieplony dźwięk i wyraźnie zaakcentowaną górę).

Jeśli chodzi o Truthear, miałeś na myśli dokładnie ten
  • Odpowiedz