Wpis z mikrobloga

Zainspirowany kolejnym sylwestrowym odliczaniem filmowym z kanału https://www.youtube.com/@DrMachakilOfficial/featured
i komentarzami pod znaleziskiem https://www.wykop.pl/link/6965571/comment/113876101/#comment-113876101
postanowiłem stworzyć polską wersję odliczania. Jak się uda, to na przyszły rok, jeśli nie, to na któryś z kolejnych. Jak będzie kompletna posucha, to pewnie się nie uda stworzyć.

Jeśli ktoś spotka polski film, w którym pojawiają się jakieś liczebniki od 1 do 60 w podstawowej formie (liczebniki główne), to niech napisze pod tagiem #pozostalo60sekund lub w komentarzu do tego wpisu lub mi prywatnie. Najlepiej podać jaki film, jaki liczebnik i mniej więcej kiedy się pojawia w filmie. Sam oglądam dużo filmów, to coś pewnie też znajdę.

#pozostalo60sekund #60secondsleft #glupiewykopowezabawy
Pobierz Wykopaliskasz - Zainspirowany kolejnym sylwestrowym odliczaniem filmowym z kanału htt...
źródło: comment_1672516307sdpmK99jGOlViyv9rhHeNJ.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wykopaliskasz: W Vabank 1 i 2 jest wiele scen gdy jest mowa o pieniądzach i pada sporo liczebników np. Pod koniec dwójki jeden z bohaterów liczy ile kasy stracił. W Vinci jest fragment gdy dyskutują ile lat ktoś siedział i ile egzemplarzy obrazu możnaby było zrobić. Proponuję celować w odliczanie np 10 sekund, potem 20 itp. Nie koniecznie całej minuty. W Jak rozpętałem II wojnę światową też jest trochę liczebników jak
@lubie_jablka: Dzięki za namiary, ale najbardziej liczyłem od ludzi na takie pojazdy, jak napisałeś na końcu. Od razu człowiekowi chce się żyć. Wstaję rano, patrzę z zadowoleniem, że tyle propozycji w jednym komentarzu, że ludzie jednak chcą współpracować, a na koniec jakbym dostał plaskacza w mordę, żebym się nie wychylał.

Przecież wyraźnie napisałem, żeby tylko pomóc mi w namierzeniu filmów i jak się uda, to coś stworzę, a nie chcę, żeby
@BeN_444: Dzięki, tam w 1:10 jest jeszcze "6". Na koniec jeszcze "48".

Ogólnie w tym fragmencie jest to o czym już pisałem. Pełno liczebników, ale większość w innej wersji niż podstawowej, więc nie można użyć, dlatego anglojęzyczna wersja jest łatwiejsza. Ale i tak po jednym dniu szukania mam już 14 liczb, w tym 7 tych trudniejszych, czyli dwucyfrowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wykopaliskasz: W Vabank 2 całość to 2:39 sześć, 3:00 965, 4:30, dwa, 5:00 dwa, 12:00 dziesięć, pięć, jedenaście 13:46 jeden, 49:40 jeden, 51:30 siedem, 51:50 siedem, pięć, 52:15 pięć, 52:35 pięć, cztery, 52:35 szesnaście, 58:43 dwa, 59:54, cztery, dwadzieścia siedem. 1:08:14 127, 1:09:30 1885, 1:10:40 osiem, 1:30:21 35!