Wpis z mikrobloga

#laptop #laptopy #komputery #informatyka
mam laptopa lenovo z51, wczoraj podczas gry wywaliło jakiś błąd ze sterownikami od karty graficznej, laptop się nie uruchamiał albo uruchamiał na 2-3minuty i całkowicie się zawieszał. po zmianie w biosie aby działała tylko integra problem znika, laptop działa normalnie. jak mniemam oznacza to, że karta dedykowana padła całkowicie i tutaj moje pytanie - czy jest sens i możliwość wymiany takiej karty? był to R9 M275 jak dobrze kojarzę, po numerkach z płytki karty znalazłem taką samą na allegro w cenie 300-350zł.
  • 10
  • Odpowiedz
@odysjestem: robiłem już cały system od zera, dla pewności nawet zmieniłem dysk, żeby wykluczyć całkowicie winę dysku.
ale sprawdzę jeszcze w awaryjnym, raczej wątpie, że to coś da ale nic to nie kosztuje
  • Odpowiedz
@odysjestem: jeszcze mi się przypomniało - jak udało się uruchomić laptopa z dedykowaną kartą to ani w menedżerze urządzeń ani w menedżerze zadań w zakładce "Wydajność" karta dedykowana nie była widoczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odysjestem: sytuacja wygląda tak:
W trybie awarynym wykrywa kartę dedykowaną, zainstalowałem sterowniki AMD, udało się uruchomić na chwilę system z kartą dedykowaną, podziałał 2 minuty i znowu się zawiesił. zauważyłem jeszcze coś takiego, że w momencie uruchamiania laptopa, z włączona karta dedykowaną w biosie, przez pewien czas po uruchomieniu systemu procesor leci na 100% użycia i wentylator dziala dosyc głośno, w przypadku odpalania tylko na integrze tskie cos nie występuje.
spróbuję
  • Odpowiedz
@RobiS: W takim razie obawiam się, że niewiele więcej mogę pomóc. Nie chcę Ci sugerować wymiany karty, bo może jednak uda się ją uratować, natomiast moja wiedza już tak daleko nie sięga
  • Odpowiedz