Wpis z mikrobloga

  • 2
2939 + 1 = 2940

Tytuł: Martwe Lwy
Autor: Mick Herron
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 345
Forma książki: e-book, audiobook
Slough House Tom 2

Kulawe konie, czyli niezadowoleni ze swojego losu agenci ze Slough House, królestwa Jacksona Lamba, zesłani na wieczne przekładanie papierów zamiast pracy w terenie, nieoczekiwanie dostają zadanie sprawowania pieczy nad odwiedzającym Londyn rosyjskim oligarchą. Tymczasem szpieg z czasów zimnej wojny zostaje znaleziony martwy w autobusie pod Oksfordem – zawał serca, który jest rzekomo powodem jego śmierci, nie daje spokoju Jacksonowi Lambowi. Irytujący wszystkich (na czele z własnymi pracownikami) Lamb zaczyna węszyć. Ile osób musi zginąć, żeby stare sekrety nie wyszły na jaw?


Jest wolno, wolno, wolno, a na koniec trochę za szybko. Miałem wrażenie jakbym czytając pierwsze 270 stron niustannie przysypiał, a na ostatnich 70 ktoś mnie błyskawicznie obudził i powiedział, wstawaj, teraz będzie akcja. I faktycznie była, tylko nie do końca taka, jakiej się spodziewałem. Sama książka jest mocno nierówna, ale o to nie mam pretensji, bo już pierwszy tom taki był, więc trudno oczekiwać cudów. Bohaterowie są trochę nijacy, trudno jest ich polubić na tyle, żeby im kibicować, z resztą, jak sam tytuł pierwszego tomu wskazuje, tym darowanym koniom się w zęby nie zagląda.

Przeczytałem trochę na siłę, żeby wkręcić się lepiej w klimat serialu Apple TV, który mam w planach obejrzeć. Coś mi się wydaje, że raczej uda mu się przebić książkowy pierwowzór.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
369/2022
#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2939 + 1 = 2940

Tytuł: Martwe Lwy
Autor: Mick Herron
Gatunek: kryminał,...
źródło: comment_1672446381MIXMJUtDcg0vMxERwvjJFe.jpg