Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam taryfę g12w w tauronie.

Załóżmy, że po nowym roku zużyłem 1500 kWh w taryfie tańszej i 1500 kWh w droższej. Po starej cenie mam rozliczane zgodnie z tymi ustawami 2000 kWh. Po jakich stawkach będzie rozliczane nadmiarowe 1000 kWh? Na czacie tauronu nie wiedzą..... #tauron #prad #dom #remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sberatel ale nie o to chodzi. Cena to tam nieważne. Bardziej chodzi o to czy to ponad 2000 kWh będzie rozliczane po nowej cenie taryfy szczyytowej czy pozaszczytowej czy jak
  • Odpowiedz
@ozzi91 powinno być zgodnie z taryfą, masz dzienną i nocną. Jedyny problem będzie w miesiącu gdy przekraczasz 2k ale zapewne system będzie wyliczał średnie zużycie na danej taryfie to można łatwo oszacować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ozzi91: nie wiem, ale domyślam się że limit 2000kWh będzie łączny z obu, a jak go przekroczysz to będą 4 ceny:
-do limitu 2000kWh w taryfie szczytowej X1
-powyżej limitu 2000kWh w taryfie szczytowej X2
-do limitu 2000kWh w taryfie pozaszczytowej X3
-powyżej limitu 2000kWh w taryfie pozaszczytowej X4
  • Odpowiedz
@raFFcio: no ale jak lacznie. przeciez wlasnie tu lezy problem. liczniki sa odczytywane raz na ruski rok. zalozmy ze przekraczam lacznie 2000kwh. wyszlo 3000kwh. po jakiej stawce bedzie rozlicznay 1000, po scyztowej czy poza szczytowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ozzi91: nie mogą być tak zczytywane. Albo są odczyty zdalne a raz na ruski rok ktoś przychodzi z kontrolą, albo co bardziej prawdopodobne: licznik dzieli zużycie po taryfach. A już operator musi dopilnować moment przejścia przez 2000.
  • Odpowiedz