Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc bo zaraz wyjdę z siebie i pierd@$nę całym komputerem przez okno (°°

4 bite godziny, 3 różne programy i na bidę 10 przekładanek i DALEJ NIE DZIAŁA!!!

Kupiłem nowy dysk M.2 500 GB na system.
Obecnie mam system na takim samym dysku M.2 tylko 256 GB.

Od rana męczę się jak przenieść system z tego mniejszego starego dysku na ten nowy.

Próbowałem już paru różnych programów do klonowania dysków i za chOJA pana po sklonowaniu nie idzie ustawić tego sklonowanego (500GB) dysku jako bootowalny. Wszystkie niby partycje są 1:1 jak na tym mniejszym ale bios nie widzi tego dysku tak jak tego starego (nie ma np napisu UEFI przy nim)

CO MAM ZROBIĆ ŻEBY PRZENIEŚĆ SYSTEM 1:1 Z JEDNEGO DYSKU NA DRUGI I ŻEBY TO DZIAŁAŁO?!

Tylko bez jaj, że muszę wybombić ponad 200 zł na jakiś gówno-randomowy program do klonowania dysków (_ )

#pomocy #komputery #informatyka #systemyoperacyjne #dyski #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
@nocny-mirek: wczoraj postawiłem na nowo system na tym nowym dysku i do 3 nad ranem się użerałem z tym żeby działało to tak jak po staremu ale niestety - połowa rzeczy mi nie działała i pewnie z tydzień musiałbym siedzieć nad tym żeby hulało. Jestem laikiem jeśli chodzi o Windows 10 - po prostu konfigurowanie tego mnie dobiło.

Mam zainstalowane masę programów do obróbki i projektowania i do sterowania drukarkami 3D,
@Wasz_Pan: Co tam chcesz ustawiac? Od czasow xp klika sie dalej dalej dalej i wszystko dziala. Ewentualnie jakies sterowniki/przegladarke trzeba dociagnac. A reszte danych przenosisz na pendrive.
@Wasz_Pan: a jakim softem do tej pory to robiłeś?
Ja ostatnio robiłem dwa razy podobne przesiadki (raz z 50 na 500GB, drugi raz na 1TB) przy użyciu Macrium Reflect.
Całość totalnie bezproblemowa "next next next...done".
@zuchtomek: on w darmowej wersji ma file level tez, jednak tylko jeden job mozna miec a ja robie sporadycznie backupy dysku raz na kilka tyg to mi full jest obojętny (on i tak jest różnicowy). na linuksie robie i to i to dwoma narzędziami borg pliki uzytkownikow (enkrypcja bo dostepne) i veeam na nasa ktory juz nie jest tak dostepny.
@zuchtomek: próbowałem acronisa - nie da się zrobić tym klona systemu (za darmo ofc)
@przygod: wersja darmowa jest tylko do robienia obrazów - nie ma opcji klonowania dysków nawet.

Serio nikt nigdy nie robił klona systemu czymś praktycznym i darmowym? Nosz przecież to brzmi abstrakcyjnie wręcz (_ )

Opcja przenoszenia całego systemu na nowy dysk powinna być wbudowana w sam system a nie za każdym
@Wasz_Pan: ja robiłem klona darmową na początku grudnia...wiec chyba że coś od tamtej pory się zmieniło?
Z tego co patrzę na:
https://www.macrium.com/reflectfree?mo
masz tam w opisie darmowej wersji (Reflect 8 Free) nadal:
Direct disk cloning

W pełni wystarczy do jednego klonowania. Płatne mają opcje które mógłbyś użyć do codzienniej ochrony (typu kopie przyrostowe)...