Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wraz mi to ktoś wyjaśnij bo ja tego nie rozumiem i mam wrażenie, że żyje w jakiejś innej rzeczywistości.
Rossja zaatakowała Ukrainę i toczą między sobą wojnę. A tymczasem to w Polsce są rekordowe ceny paliw i rekordowa inflacją, a na Węgrzech zaczynają wprowadzać jedzenie na kartki. Przecież to brzmi jakby ktoś źle zaprogramował naszą symulacje xD
#wojna #polska #wegry
  • 5
@Niebadzsmokiem: bo wojna tuż przy granicy to święty graal do dyktatorków pokroju kaczyńskiego i jego przydupasów; fantastycznie okazja do straszenia nią obywateli i jednocześnie obiecania, że stosunkowo niewielkim kosztem kilkudziesięciu miliardów zapewni skuteczną ochronę; i pieniądze zaczynają płynąć wartkim strumieniem, a ludzie jeszcze za to dziękują i dają 33% poparcia
ludzie sią głupi, a strach to władza ¯\_(ツ)_/¯
@Niebadzsmokiem: To masz problemy z rozumieniem świata. Państwa są połączone więzami gospodarczymi, handlowymi. Wojna w danym regionie wpływa na gospodarki państw otaczających, szczególnie wojna wywołana przez państwo będące ważnym dostarczycielem surowców energetycznych.
Jeśli chodzi o inflację w Polsce, część inflacji to spadek po covidowej psychozie, błędna polityka gospodarcza i oczywiście skutki obecnej wojny. Państwowe firmy w Polsce też działają nieuczciwie wykorzystując wojnę by utrzymywać podwyższone marże.