Wpis z mikrobloga

55/1000 #1000filmow - JUŻ BYŁO NA TAGU
#kino #film #filmnawieczor

Baby Driver

Utalentowany młody kierowca, który jest zmuszony pracować dla przestępcy odpowiada za ucieczki samochodowe po napadach. W pewnym momencie poznaje w barze swoją miłość. Honor złodziei nie trwa długo i pojawiają się kłopoty i trudne wybory.
Film kupił mnie pierwsza sceną (montaż i muzyka) i niestety potem już tak dobrze nie było, ale źle też nie. Całkiem fajne kryminalne kino z kilkoma gwiazdami ale uważam, że bardzo dobrze gra tam Lily James, którą potem jeszcze widziałem w filmie Dannego Boyle'a Yesterday (fajny pomysł ale film średni).

Reżyseria: Edgar Wright (Scott Pilgrim vs World, Trylogia Cornetto)
Akcja, Dramat, Kryminał
IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt3890160/
https://upflix.pl/film/zobacz/baby-driver-2017
Pobierz WLADCA_MALP - 55/1000 #1000filmow - JUŻ BYŁO NA TAGU
#kino #film #filmnawieczor

B...
źródło: comment_16722976212PCoNfAqdAVZXzC1uTxzlx.jpg
  • 34
@WLADCA_MALP: tak sobie czytam te wpisy i myślę, kurde chłop obejrzał 1000 filmów. Dużo. Naprawdę dużo. Ale jak czytam po kolei te wpisy, to widzę że wszystkie opisywane już widziałem. Kurde, może i ja widziałem już prawie 1000 filmów?
@fimino: nie, nie, nie... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja obejrzałem kilka tysięcy filmów a prezentuję tylko 1000 najlepszych IMO, od paru ostatnich lat oglądam więcej seriali niż filmów a tak w ogóle to jestem zapalonym graczem... O książkach i komiksach nie wspomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale za to z muzyki znam się tylko na metalu.
Więc konkretnie co się nie podobało?


@WLADCA_MALP:

Początek był fajny. Ciekawy pomysł, samochody i muzyka.
Przestało mi się podobać jak ten czarny zaczął się młodemu mieszać do sytuacji z tą dziewczyną.
Ja zareagowałbym inaczej i dlatego już nie mogłem się wczuć.
@erebeuzet: myślałem nad tym od początku i zrezygnowałem z trzech powodów: są oceny IMDb, które powinny być bardziej uniwersalne ni moje personalne gusta, jak jest na liście to znaczy, że jest dobry a w opisie próbuję zawrzeć informacje, które sugerują moją opinię... Poza tym wydaje mi się że filmy nie zasługują na stałą ocenę bo nie raz, nie dwa siadłem do czegoś nie w humorze lub zmęczony i dopiero jak powtórzyłem
@WLADCA_MALP Bardzo lubię ten film. Nie jest to górnolotne kino, ale za sam klimat, muzykę i swoistą pastiszową konwencję filmu akcji zapamiętałem go świetnie. W filmie jest ukrytych mnóstwo smaczków, nawiązań do innych filmów, popkultury itd. - uwielbiam takie rzeczy wyłapywać i bawiłem się świetnie. Dla mnie to taki film, który można wiele razy oglądać ;-) Na pewno warty uwagi :-)