Wpis z mikrobloga

@AKAo: Wiem, że to nie pasuje do narracji wyk0powej bo hurr durr niewolnoctwo kwiii

ale szukanie pracowników do takich prac to dramat. Przychodzą na jeden dzień, i tak jak w odpowiedzi o ubraniu: ubranie robocze a i drugi komplet proszę, następnego dnia już się nie pojawia. Przychodzi kolejny i historia się powtarza. Zabrzmi boomersko ale dzisiaj młodym ludziom nie chce się pracować fizycznie..
Zabrzmi boomersko ale dzisiaj młodym ludziom nie chce się pracować fizycznie..


@nicspecjalnego: a co w tym dziwnego? Inaczej, komu chce sie pracować? No mi sie np nie chce więc mam taka pracę (warunki), że nawet nie czuje jak pracuje. Od dziecka miałem jeden plan: miec pieniądze, ale sie przy tym nie zmęczyć.

Na tym screenie jest może 1% prawdy, że tak pasuje sie jakoś zaprezentować w pracy, wyrobić sobie pozycje bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nicspecjalnego: W mojej pierwszej pracy firma rozdawała buty z tym metalowym noskiem już pierwszego dnia, bo bez nich nie można było wejść na halę i w pewnym momencie ludzie zatrudniali się tylko po nie. Popracowali jeden dzień, szli do domu z butami i już nie wracali xD Wtedy nie mieściło mi się w głowie, że ludziom się w ogóle chce, teraz widzę, że nie tylko tam były takie akcje.

Potem oczywiście
@Biackciss: ja za czasow studiow poszlam na 5 dni do magazynu na pakowanie towaru na zimowej wyprzedazy Zary. Placili mega spoko a i tak znalazlo sie pare osob ktore w magazynie pelnym kamer i bramek na wyjsciu i wejsciu probowaly wyniesc np. naszyjnik za 29.99 albo bluzke za 50 zlotych. Hitem byla laska ktora przebrala sie gdzies miedzy regalami, schowala swoje ciuchy i probowala wyjsc w ubraniach z Zary przez bramke.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AKAo: ale inna mentalność jest i rekrutacja w korpo, a inna do łopaty u Janusza. Pewnie nawet nie dają zatrudnienia na umowę tylko na czarna lecą. I Mirek przedsiębiorca zamiast kupić sobie ciuchy to "zatrudnia" się u Janusza, żeby dzień później zrezygnować i wziąć sobie ciuchy i mieć na swoją prywatna robotę, albo do remontu chaty. Ludzie kombinują xD
@nicspecjalnego: Zabrzmi boomersko ale dzisiaj młodym ludziom nie chce się pracować fizycznie..


Ale pierdzielisz pan.
W mojej okolicy jest pełno budów nowyh domow i bloków. Co chwila pod sklepami czy paczkomatami są ogłoszenia że potrzebują pomocników do noszenia pustaków i murarzy. Pomocnik 12zl, murarz 14zl xD
Kto normalny o zdrowych zmysłach pójdzie robić na zewnątrz, 12h ziennie, 6 dni w tygodniu za 12zl? XD

Przecież to są grosze Januszu ty!
jeśli ktoś x lat #!$%@? na jakiejś budowie czy magazynie i mówi, że hurr trzeba sie pokazac to dla mnie lekka odklejka.


@zielony_goblin: ale to że ktoś od X lat #!$%@? na budowie to wcale nie znaczy że robi to odpowiednio dobrze i szybko. Komunikat jest prosty: płacimy X i zakładamy że to jest minimum, jak potrafisz pokazać np. jak sobie radzisz z jakimiś fikuśnymi wzorami, nietypowym materiałem i robisz temat
ale szukanie pracowników do takich prac to dramat. Przychodzą na jeden dzień, i tak jak w odpowiedzi o ubraniu: ubranie robocze a i drugi komplet proszę, następnego dnia już się nie pojawia. Przychodzi kolejny i historia się powtarza. Zabrzmi boomersko ale dzisiaj młodym ludziom nie chce się pracować fizycznie..


@nicspecjalnego: A dziwisz się? Spójrz sobie na starsze pokolenie na tych co tyrali fizycznie cale życie vs ci, co siedzieli za biureczkiem
@nicspecjalnego: a jakby podpisał protokół odbioru ubrania że swoimi danymi to przecież możesz potem żądać zwrotu. Zresztą jak się boisz to możesz sam prać i powiedzieć że ma się przebierać na miejscu, przy okazji zapewnić szatnię i szafkę na rzeczy osobiste.