Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa Dobra - mamy na sali eksperta od zwalniania procesu korozji?
W komentarzu fotki pacjenta... Przód auta, środek - nie martwię sie profile w środku zdrowe, jakieś drobne oznaki - pożyje...
Ale końcówka auta słaba taka... Niby wszystko twarde(w większości zdrowe wewnątrz), jakieś naloty - #!$%@? konserwacja nadkola od zewnątrz.

Jak to zabezpieczyć, żeby jeszcze trochę polatało? Nie mam dostępu do piaskowania. Mam włosy Afroamerykanina, druciaki, tarcze szlifierskie itp

Są środki typu: INTERPLUS 256, rd elastometal, które niby znoszą powierzchnie, które "idealnie" przygotowane nie są patrz RDZA.

Na elementy ładne to wiadomo, oczyśćić i taki elastometal nawet na stare powłoki można kłaść, które dobrze przylegają.

Powłoki i tak pewnie będę pędzlem walić, żeby grubo było(kompresor strajkuje) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
maks112 - #mechanikasamochodowa Dobra - mamy na sali eksperta od zwalniania procesu k...

źródło: comment_1672256418cFDyTmKybPVLCWMX0rCBJi.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@maks112: szczotka druciana wypoleruje rdzę, więc jeśli już chcesz to czyścić w ten sposób, to tylko do gołej zdrowej blachy papierem ściernym. Jeśli zrobisz po łebkach, to za rok będziesz miał tę samą zabawę, i cała praca w pisdu. Potem odtłuszczenie i dla świętego spokoju konwerter rdzy typu kortanin f i tym podobne. Następnie podkład epoksydowy i na to finalnie można położyć lakier novola polycoat (ja osobiście gardzę barankiem i bitumem).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@erdetmxt Ten novol polycoat to coś jak raptor/cobra/troton rangers? Poliuretan? Czy jednak lepszy? Tymi chce całą t4 oblecieć... oczywiście najpierw t4 pójdzie całe w epoxyd
  • Odpowiedz
@maks112: włosy murzyna tam gdzie się dostaniesz, a jak nie to druciak w ostateczności, na to konwerter polecam fertan, później epoksyd dwuskładnikowy i jakaś struktura albo guma z pędzla w ostateczności xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@erdetmxt
@Volmyr plan mam taki rwe wsio do blachy... trochę zejdzie z całym podwoziem... pierwszy idzie grubo z pędzla

1. Transpoxy Masterbond Aluminium 

2. Jakiś poliuretan(cobra lub troton) albo app seal 12?
  • Odpowiedz