Wpis z mikrobloga

Pamieta ktos taka stara gre z lat 90'tych. Jestem na 99% pewien ze sie nazywala "myśliwy", z okladka czarnej sylwetki myśliwego z kapeluszem chyba kowboja, i kurtka takiego kowboja jak na zdjeciu. na okladce celowal strzelba tak jakby winchesterem.

Gameplay byl point & click FPS, z chyba renderowanym srodowiskiem i postaciami.

Z jakiegos powodu musiales sie przedostac z jednego konca mapy na drugi. Podczas przygody musiales ustrzelic rozne zwierzeta jak jelenie, lwy gorskie, grizzly itp. Za kazde zabicie dostawales skore zwierzaka, az wkoncu miales na tyle ze musiales wkoncu stworzyc chyba taczke na skory czy ki #!$%@?. Mechanika gry bylo np. jak grizzly cie uderzyl, to odrzucil ci bron i musiales spowrotem kliknac tam gdzie wypadlo zeby znow sie uzbroic i go ubic.

Podczas przygody spotkales indiancow ktorzy blokowali ci droge, az wkoncu z jakiegos powodu podczas przygody o malo co nie zginales i spotkales sie z duchami/przodkami/bogami indiancow. Podczas tego koszmaru musiales walczyc z duchami zwierzat az wkoncu wygrales, wtedy indiance zaczeli ci ufac i przepuscili cie dalej na mapie.

Pamietam byl tez taki kawalem ze musiales sie wspinac i myszka (bo wkoncu point n click) szukac na gorze na ktorej sie wspinales kamiena za ktory sie zlapac, i jak zly kamien wybrales to spadales i ginales

Byl tez jeden moment pamietam co byl dla mnie nie mozliwy do przejscia, jak miales patyk z 3-ma koncami na wzor Y, i w pustyni czy gdzies musiales wode znalesc i myszka szukales po ekranie gdzie byl sam piach jakiegos miejsca gdzie byla woda.

Jak byk gra nazywala sie "mysliwy", ale nie moge w ogole nigdzie na necie tego znalesc.
Pamietam ze byla na dysku CD z jakims installerem gdzie bylo duzo demo do roznych gier

#staregry
#szukamgry
Pobierz Nexures - Pamieta ktos taka stara gre z lat 90'tych. Jestem na 99% pewien ze sie nazy...
źródło: comment_1672187761llkf9NJYa2n2ixg0khG1lD.jpg
  • 8
@Nexures: Gra o której mówisz w oryginalnej angielskiej wersji nosiła tytuł Mountain Man. Polski dystrybutor, PLAY, sprzedawał ją u nas pod dwiema różnymi nazwami - Człowiek Gór i Myśliwy właśnie.
Tutaj masz link do zarchiwizowanego obrazu ISO tej wersji o której mówisz, niestety nie wiem czy gra będzie działała na nowszych systemach: https://archive.org/details/czlowiek-gor
Co ciekawe, ta charakterystyczna kurtka najlepiej widoczna jest na okładce drugiej wersji gry, Człowiek Gór - tutaj
@HrabiaTruposz: jestem w szoku na prawde. dziekuje bylem pewien ze nigdy nie znajde haha. jak bede jeszcze pare gier szukal to cie bede pingowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak w ogole to jakie tagi sa jeszcze dobre do takiej tematyku: szukania gier? staregry, szukamgry.. co jeszcze mozna tagowac