Wpis z mikrobloga

Od lat powtarzam, że naszemu narodowi nie zagraża żaden marksizm kulturowy, a tylko wyłącznie wirus liberalizmu, który zakorzenił się zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Ideologia ta promuje społeczną atomizację, materializm i egoizm (egoizm w stylu Ayn Rand, a nie Stirnera oczywiście). Każda z tych idei jest śmiertelnym zagrożeniem dla narodu pojmowanego jako historyczną, kulturową i duchową całość wykraczającą poza interesy jednostki, czego przeciętny liberał nigdy nie zrozumie. Z szerszej perspektywy nie ma dla mnie większej różnicy między kucami od konfederacji, a wielkomiejskimi liberałami głosującymi na PO. Każda z tych grup realizuje działania sprzeczne z interesami narodu. Przy czym chce podkreślić, że nie winie o to zwykłych ludzi ogłupionych liberalną propagandą, ale liderów tych ugrupowań już tak. Nigdy nie będę popierał pałowania zwykłych ludzi, ale nie miałbym nic przeciwko, gdyby po hipotetycznym objęciu władzy przez nacjonalistów w naszym kraju uznano niektóre jednostki za agentów obcego wpływu (co zresztą nie odbiega od prawdy), czy to rosyjskich, czy też zachodnich.

#revoltagainsthemodernworld #nacjonalizm #polityka
Al-3_x - Od lat powtarzam, że naszemu narodowi nie zagraża żaden marksizm kulturowy, ...

źródło: comment_1672173979snQsNF8dDMT4knvimVQEtt.jpg

Pobierz
  • 23
@sorek: Ogólnie to, dlaczego liberalizm nie zniszczył jeszcze cywilizacji zachodniej upatruje w tym, że napotkał silną kontrreakcję ze strony konserwatyzmu, która obecnie powoli się już całkowicie się. Załamuję. Z drugiej strony liberalizm musiał się jeszcze mierzyć z krytyką ze strony lewicy. W takiej sytuacji wole już powrót komunistów do władzy niż by liberalizm dokończył swojego dzieła. Powinieneś zdać sobie sprawę, że mam gdzieś tą twoją libertariańską wolność jednostki (cenie wolność, ale
@Al-3_x: pokaż mi w dzisiejszych czasach komunistów na zachodzie, którzy nie są liberalni ideologicznie.

To że w imię leninowskiej wolności i wyzwolenia będą cenzurować wsadzać do gułagów a może zabijać to nie znaczy że nie są liberalni - to samo robią dzisiejsze liberalne demokratki ograniczając swobody obywatelskie i łamiąc wszelkie zasady i zdrowy rozsądek chociażby case study COVID czy tzw wojna z terroryzmem - i wszystko w imienie liberalizmu - jedynie
@ArpeggiaVibration: więc taki Stalin Castro czy Kim to nie komuniści tylko zwykli tyrani - a piszemy o komunistach z krwi i kości. I w tym zakresie powtórka z rewolucji seksualnej z grudnia 1917 roku jest też elementem programu tylko w dopracowanej przez szkołę frankfurcką wersji - więc ten marksizmu kulturowy tak zwany to jest właśnie komunizm a przynajmniej jeden z etapów rewolucji komunistycznej wg komunistów dzisiejszych niezbędnym i jak zawsze jest
@ArpeggiaVibration: Wiesz za co cenie komunistów? Powołałeś się na Lenina, więc przytoczę ci fragment wiersza mojego ulubionego, komunistycznego poety Majakowskiego, który był pochwalny w kierunku Lenina.

Jednostka - zerem, jednostka - bzdurą, sama - nie ruszy pięciocalowej kłody, choćby i wielką była figurą, cóż dopiero podnieść dom pięciopiętrowy.


To jest całkowite zaprzeczenie liberalizmu. Odrzucenie jakiejkolwiek formy uzasadnienia dominacji jednostki w dyskursie. Dostrzegł to też Dugin i dlatego zaczął szanować z czasem
@ArpeggiaVibration: A co do szkoły frankfurckiej, to znam i szanuje. Często się do nich odwołuje. Głównie dlatego, że ich czytałem co mało który prawak robi. To prawda, że są lewicowi, ale komunistami bym ich nie nazwał. Zrezygnowali z rewolucji klas i odrzucili większość założeń Marksa. Habermas to już prawie klasyczny liberał. Mimo wszystko ich analiza kultury i krytyka kapitalizmu jest dość przydatna.
@Al-3_x: Dlatego napisałem że liberalizm jest nawozem komunistów - dzisiejsi tak jak i ówcześni nim kusili i się nim podpierali ale nie chcieli wprowadzić. Tak samo jest z resztą z innymi tak zwanymi liberałami wszelkiej maści - ci którzy faktycznie chcą wprowadzić liberalizm w czystej formie dzisiaj są nihilisto-utopistami i realne pomysły kończą im się na anarchizmie - ponieważ liberalizm jest po prostu jednym z urojeń chorych umysłów i pierwotnych wręcz
@ArpeggiaVibration:

Dlatego napisałem że liberalizm jest nawozem komunistów - dzisiejsi tak jak i ówcześni nim kusili i się nim podpierali ale nie chcieli wprowadzić


A że w tym sensie. No tutaj masz trochę racji. Tutaj cię w takim razie przepraszam, bo wziąłem cię za kolejnego libertarianina pokroju @sorek który już od jakiegoś czasu się podpina, pod idee którego go w żaden sposób nie dotyczą.

Dzisiaj już jesteśmy w świecie zdegenerowanym i
bo wziąłem cię za kolejnego libertarianina pokroju @sorek który już od jakiegoś czasu się podpina, pod idee którego go w żaden sposób nie dotyczą.


@Al-3_x: xD Ty nazbolu nie masz pojęcia co uważam bo nawet jakbym Ci wyjaśnił to byś nie zrozumiał. Udajesz pseudointeligenta, który pozjadał rozumy.

Na szczęście Twoje pierdzielenie jest wewnętrznie sprzeczne i sam w swoim systemie nie znaczyłbyś kompletnie nic xD

@ArpeggiaVibration:
@sorek:

Na szczęście Twoje pierdzielenie jest wewnętrznie sprzeczne i sam w swoim systemie nie znaczyłbyś kompletnie nic xD


Dobrze, że ty dokładnie rozumiesz mój system i wiesz jaką rolę bym w nim odgrywał.
Dobrze, że ty dokładnie rozumiesz mój system i wiesz jaką rolę bym w nim odgrywał.


@Al-3_x: po tym co piszesz - co najwyżej śmieciarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Al-3_x: no raczej byliby bo takie #!$%@? na poziomie szkoły podstawowej to się czytać nie da xD Jakbyś chciał być drugim Marksem który wie jak zrobić by świat był "lepszy" ale to nie był prawdziwy komunizm xD
@sorek: Kiedyś już komuś chyba napisałem, że nie bawie się w utopie. Doceniam jednak, że czytasz moje teksty. Dobrze jest mieć takiego oddanego fana.
@Al-3_x: niektóre przeczytałem, problem jest taki że robisz podstawowe błędy logiczne oraz to, że w ogóle nie uczysz się na błędach Marksistowskich myśli.

Odrzucasz też totalnie wolną wolę nadaną nam przez Boga.
@sorek: To zabawne bo ja chyba z kilkukrotnie potrafiłem skrytykowałem marksizm w swoich wpisach.

Odrzucasz też totalnie wolną wolę nadaną nam przez Boga.


A to już w ogóle dla mnie jakaś nowość.