Wpis z mikrobloga

Witajcie drukarze, wspominałem w kilku postach, że moja krzywizna stołu uniemożliwia poprawną kalibracje drukarki, wszyscy zalecali kłaść szkło/lustro na blat i poziomować. Może jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, ale trafiłem na temat "mesh bed leveling" i chciałbym z tego rozwiązania skorzystać. Mój ender 3v2 został zakupiony 2 lata temu i przedrukował przez ten czas 100g filamentu, być może nawet mniej. Nie miałem czasu/chęci by sie tym zająć, ale jakoś się przełamałem. Teraz pytanie, przez ten czas zmienił sie jakiś soft w tej drukarce który umożliwia takie cuda?

Zalecacie żeby drukować i uczyć się drukarki, a nie modować. Jak najbardziej rozumiem, ale nie chce od razu wrzucać lustra na blat i potem używać jakiegoś kleju czy innego dziadostwa żeby mi druk nie odleciał, a jednak na tym oryginalnym blacie od endera, druk trzyma sie jak przyspawany xD

#druk3d #drukarki3d #ender3
  • 7
@KoneserOOOO: dokupujesz i instalujesz czujnik pokroju bltouch albo jego #!$%@?ę od creality, #!$%@? soft i masz (naprawdę WSZYSTKO to jak krowie na granicy masz na yt, wystarczy chwila szukania), natomiast abl to nie jest magiczne lekarstwo które wyprostuje stół - czujnik i związana z nim korekta służy do likwidacji niedużych odchyłów. Naprawdę, załóż szybę (np. lustro z Ikei) i bzikaj.
@KoneserOOOO: szybka dwie dychy, Hegron za podobny pieniądz i starczy ci na długo. Więcej grzebiesz to większa szansa na skopanie i kolejne posty. Zaufaj mirkom i zainwestuj w szybę i hegron.