Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy takie spalanie benzyny/gazu jest w normie?
Trasa ok 109km, 50% to drogi krajowe, prędkości 70-90km/h, 40% to autostrada 120-140km/h, 10% miasto, do 50km/h.
2,5l benzyny na 100km to chyba przesada? Akurat po Nowym Roku jadą na przegląd instalacji, ale ciekawy jestem jak to u Was wygląda.
Auto to Renault Megane III GT 2.0 180KM
#motoryzacja #lpg #serwis #mechanikasamochodowa
danio_96 - Czy takie spalanie benzyny/gazu jest w normie? 
Trasa ok 109km, 50% to dro...

źródło: comment_1672069395tx5Y711djufiOya4chrybb.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@danio_96: Miałem takie Megane ponad 3 lata. Generalnie przy takiej trasie to mi by spaliło z 8,5L-9L gazu. Ta PB to by poszła przy starcie zanim by się silnik nagrzał i przełączył na gaz. Ale to też by nie było 2L ponad., tylko zdecydowanie mniej. Przy obecnych temperaturach to by się dosyć szybko przełączyło.
  • Odpowiedz
@danio_96: Raczej trudno miarodajnie powiedzieć czy to 2,5 litra to zostało spalone czy po prostu paliwo dostało się w przestrzenie na opary w zbiorniku i stąd ci więcej weszło przy następnym tankowaniu. Nowoczesne zbiorniki są nieźle powijane i czas nawet wolniej tankując czy zatrzymując samochód na pochyłości idzie zmieścić więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danio_96: zatankuj do pełna, zrób z 1000 km i wtedy znowu zatankuj. Tak masz za duży błąd.

@michalek510: @klark @piwekk Tak zrobię, dzięki za pomoc.
Ostatnio miałem problemy z przełączaniem instalacji na benzynę przy wyższych obrotach, ale po rozgrzaniu silnika już to nie następuje.
Rzeczywiście dziś oglądałem filmik z radami, ponoć gaz gazowi nie równy. Będę ciągle tankował na Shell i zobaczymy :)
@muadzik Masz na myśli interfejs OBDII? jeśli
danio96 - > @danio96: zatankuj do pełna, zrób z 1000 km i wtedy znowu zatankuj. Tak m...

źródło: comment_1672085910zMEVAU8VPwQRe1ijg1gzgk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@danio_96: to jest wtrysk pośredni czy bezpośredni? Żeby połączyć się ze sterownikiem lpg potrzebujesz specjalnego interfejsu. Ale jeżeli nie masz o tym pojęcia, tym bardziej jak to wtrysk bezpośredni to nie kombinuj bo tylko pogorszysz i stracisz gwarancję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michalek510: Ponoć tutaj jest wtrysk pośrednik, ale ogółem silnik F4R jest polecany do gazu, jednostka ta jest najlepszym produktem Renault.
Przy strojeniu LPG podjadę przy okazji na hamownię, może na instalacji ma mniejsze osiągi.
  • Odpowiedz
@danio_96: z zasady spalanie gazu mierzy się tylko po wyjeżdżeniu większości jego zawartości lub nawet do zera właśnie dlatego że takie kwiatki wychodzą, w butli masz lpg w formie gazowej i to ile ci tam wejdzie w butlę jest znacznie bardziej losowe od tankowania jakiegokolwiek płynnego paliwa
  • Odpowiedz