Wpis z mikrobloga

Mam dziwne problemy z baterią od jakiegoś miesiąca w rocznym 11 Pro.
Bateria z miesiąca na miesiąc coraz mniej starcza każdego dnia.
Kondycja:
01.12 - 92%
09.12 - 91%
13.12 - 90%
24.12 - 89%
Za kilka dni kończy mi się gwarancja. Czy jest sens umawiać się na jakąś diagnozę w iMad itp. czy zostanę zignorowany?
Miałem przedtem X który miał 4 lata i przy sprzedaży poszedł z baterią 82%.. Ten ma niecały rok a bateria już 89%.
Telefonu nigdy nie katuje, używam raczej zwyczajnie. Nawet nie gram. Ładowany kablem Apple i ładowarą 1A a przez ostatnie pół roku indukcją natomiast teraz od 2 miesięcy samym kablem bo wystraszyłem się tego co dzieje się z baterią.

#iphone #bateria #apple
  • 24
@Kolorowezworki: pochodzi z Apple Certified Refurbished, wziąłem go w UK od Apple
Rozpakowałem i aktywowalem go dokładnie 31 grudnia rok temu. To tzw wersja CPO. Wszystko nowiutkie, a bateria miała 100% kondychy. Wszystko w foliach i idealny stan. Taki sam feel jak rozpakowanie nowego srajfona także wydaje mi się, że raczej baterię wsadzili nową ale sama batka mogła leżeć nie wiadomo ile właśnie
@Kolorowezworki: właśnie, a według tego co u mnie się stało w niecałe 12 miesięczny to wydaje się, że za pół roku już będę miał 80%. Myślisz żeby próbować w iMad lub u innego resellera? Jeszcze mam kilka dni gw.. :|
@asdfx: w moim 13 Pro Max używanym od połowy października zeszłego roku mam 91% maksymalnej pojemności. Myślę, że twoje zużycie mieści się w normie. System zawsze długo pokazuje 100%, gdy faktycznie pojemność już powoli spada, a potem wygląda to jakby bateria nagle szybko traciła pojemność. Moim zdaniem - jeździć, obserwować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jedrek018: tylko sęk w tym, że telefon trzyma mi mega słabo w porównaniu z np. 6 miesięcy temu. Korzystając czuję się jak bym korzystał z 5 letniego zdechlaka, który wiem, że zaraz trzeba sprzedać, a ten ma przecież niecały rok. Wcześniej wiele iphonów i telefonów z Androidem - zero takich problemów. Mam też drugi telefon, Mi 9T, który po 4 latach trzyma niesamowicie baterię w dalszym ciągu. Kupiłem specjalnie 11 Pro
@asdfx: Jest w normie, możesz uderzyć do autoryzowanego na reklamacje, najwyżej zapłacisz koszt diagnozy ok 100-150 zł jak potwierdza ze wszystko ok. Możesz zlecić tez wymianę baterii, zerknij na promocje ok 270 batka kosztuje ;)
@Voyo: znajomy ma 12 od roku i jedzie na indukcji cały czas, batka 98 a gra i ciągle używa ten telefon. Trzyma podobno bardzo dobrze baterie
@asdfx: Ja po około 1,5 roku miałem kondycję 95%, a miałem ponad 500 cykli i bateria zauważalnia krócej trzymała (około 30% mniejszy SOT).
Wskaznikiem raczej bym się nie sugerował, tylko właśnie SOT.
@asdfx: Warto oddać i spróbować, dwa razy oddałem 12 mini do imad Kraków, dwa razy wymienili mi baterie i ekran. Okazało się ze była wada ekranu który drenowała baterie. Teraz mam 14 Pro i bateria leci w oczach, zamierzam go zanieść znowu do imada