Wpis z mikrobloga

Jakiś dobrodziej co się zna na drukarkach 3d i jest mi w stanie udzielić kilka rad onlajn? Mam problem z poprawnym złożeniem endera3v2, nie jestem w stanie wyregulować rolek prowadzących żeby były luźne, a zarazem karetka była na tym samym poziomie. Być może nie da się tego dobrze złożyć, bo to #!$%@? szajs. Jednak zanim wyrzucę to przez okno, chciałbym wykluczyć niestaranny montaż.

#druk3d #drukarki3d #ender3
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@100kW w tym rzecz, że nie jestem w stanie uzyskać jednakowego oporu na wszystkich rolkach. Są momenty w których jezdzi to w miare przyzwoicie, ale któraś rolka wisi w powietrzu. Spędziłem nad tym ostatnio z 10 godzin, 1000 różnych konfiguracji i nic xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KoneserOOOO: a prosto skręciłes dwa główne profile? Odległość między nimi jest taka sama na dole jak i na górze? Nie są przekrzywione? Jakiś kątownik podstawowy to minimum
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KoneserOOOO: dlatego ja od razu zakładałem dual z. Koszt znikomy a mniej #!$%@? z ustawianiem jednej osi. Poskrecaj wszystko dobrze to będzie pasować
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k
@Drill

Pany, faktycznie dociąganie tych śrub wygina te profile na różne strony. Teraz pytanie, jak wyreguluje te rolki osobno na luźnym profilu, po złożeniu ma wszystko pasować, czy i tak trzeba bedzie regulować mimośrodem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KoneserOOOO: najpierw upewnij się że masz prosto profile - że przekątne są takie same i ogólnie odległości pomiędzy nimi. Jeśli to będziesz miał ogarniete to ustawienie rolek będzie formalnością
  • Odpowiedz
@KoneserOOOO: Ostatnio składałem sobie Elegoo Neptune 2s które jest klonem endera. Pierwsze co musiałem zrobić po wyciągnięciu z pudła to poluźnienie i dokręcenie na nowo śrub skręcających podstawę bo się bujała delikatnie na stole, cała reszta już z poszła z górki i pasowało. Może tez spróbuj bez tych profili Z, wypoziomować podstawę względem podłogi/stołu
  • Odpowiedz