Wpis z mikrobloga

Chciałbym kiedyś pojechać na tor i pojeździć samochodem (swoim) po torze. Da się to zrobić nie wydając tysięcy złotych? Kiedyś gdzieś czytałem, że są jakieś dni, gdzie każdy sobie może wjechać za jakieś względnie normalne pieniądze. Jak to wygląda? Są jakieś konkretne wymogi dotyczące pojazdów?

#wyscigi #motoryzacja #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
@Euph0: hasło klucz trackday, szukasz toru w okolicy i sprawdzasz kiedy mają takie imprezy albo często taniej podpiąc się pod jakiś klub który robi takie imprezy dla klubowiczów, każdy płaci składkę i mają tor na dzień dla siebie.

Auto ma być sprawne technicznie, czasami wymagają też kask z homologacją
  • Odpowiedz
no wydech może drzeć #!$%@?ę do ileś tam db( ͡° ͜ʖ ͡°)


@600GSX-R: znaczy się jest sprawny technicznie, na przeglądzie to powinni sprawdzać a że mają to w D to juz inna spraw
  • Odpowiedz
@Euph0: Teraz na niemal każdy trackday musisz mieć kask (często są na miejscu wypożyczalnie), inaczej możesz sobie pooglądać jak inni jeżdżą. Reszta to auto z ważnymi papierami (oc, przegląd) i tyle. Tu często dodają w kalendarzu różne imprezy: https://www.siescigam.pl/
  • Odpowiedz
@cwlmod: Właśnie rzuciłem okiem na tor Łódź - mam względnie blisko. Jeździłeś tam może w taki track day? Wymagają kasku? Czy mając auto o mocy ok ~200km nie będę zawalidrogą?
  • Odpowiedz
@Euph0: Nie wymagają kasku. Byłem wiele razy. Moc auta nie ma takiego znaczenia jak jego zawieszenie i prowadzę, a przede wszystkim twój skill.

Założę sie że nawet jakbym ci dał pojechac moim hot hatchem to wyprzedzały by cie stare Ibizy z 1.9 tdi ;)
  • Odpowiedz
@Euph0: Kask wymagany tylko w cabrio. Trackdaye dziela ja grupy zaawansowania, wiec w grupie „zielonej” spokojnie sie odnajdziesz. Tor jest dosc waski i ciasny, wiec w zasadzie im mniej mocy tym lepsza zabawa. Ja bylem dwa razy roznymi autami i lepiej sie tak bawilem 150konna mx5 niz 300 konnym hot hatchem. Ten drugi ledwo po wcisnieciu gazu musialem hamowac
  • Odpowiedz