Wpis z mikrobloga

Mireczki!

Zlożyłem zestaw Land Rovera i mega mi się podoba, ale niedokońca rozumiem, czy dany mechanizm działa czy nie. Jak wrzucam na high/low to słychać terkotanie mechanizmu. Wrzucenie biegów nie skutkuje w zasadzie niczym - przy reverse tłoki się ruszają po prostu. Coś źle złożyłem czy za dużo wymagam? Czy ktoś kojarzy jakiś filmik gdzie objaśniają co powinno się ruszać przy danym ustawieniu? Budowałem go na prawdę powoli i trochę lipa jak się wkradł gdzieś błąd, trzeba będzie rozkładać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lego
  • 15
@VVateuszMordawiecki: nie no bez przesady, zestaw jest genialny. Jestem zachwycony tymi mechanizmami. Patzryłem wstępnie i chyba coś źle złożyłem bo terkocze ten mechanizm a nie powinien. Do tej pory złożyłem 911 z Creator Expert, ale tam nie było aż tak zaawansowanych mechanizmów, no i Porsche wielkościowo przy tym Land Roverze, wygląda jak zupełnie inna skala :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brevokz01: nic w nim genialnego zestaw to przerost formy nad treścią, jest poza granicami możliwości LEGO przez co sprawia masę problemów, nawet jak go złożysz o będzie dobrze to od naprężeń i kurzu po jakimś czasie znów będzie problem ten zestaw powinien nazywać się defyntyrtyrtry
@brevokz01: Z defenderem nie pomoge bo nie mam. Widze ze ziomeczki tutaj same drogie sety Ci proponuja wiec ja polece troche tansze, ktore mam a sa wedlug mnie przekozackie.
1. Doms Dodge Charger bez skrzyni biegow ale jest zajebisty
2. Ciezki samochod pomocy drogowej dla mnie to majstersztyk, mnostwo roznorodnych mechanizmow i funkcji
3. Laweta ogromny aczkolwiek prosty technicznie zestaw, mimo to sprawia duzo przyjemnosci
4. Dzwig z chwytakiem to zestaw
@brevokz01: @Sleepwalker: nic nie poprawi tyrkotania. Nawet jak na początku jest w miarę ok, to po czasie i tak zacznie się chrzanić od naprężeń w systemie. Jedyny skuteczny sposób na to, aby skrzynia biegów faktycznie działała bez problemu to budowa wg tej instrukcji: https://rebrickable.com/mocs/MOC-31299/jb70/42110-pimp-up-my-land-rover/#details

Dziwi mnie, że LEGO puściło ten zestaw do produkcji w takiej formie. Wizualnie jest super, ale to co miało być jego największym ficzerem działa średnio.
Niestety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sabarolus: jutro sie zapoznam, nie zacheca mnie to do rozłożenia, mam jeszcze puzzle do ułożenia wiec chyba land rover pojdzie na polke i tyle bedzie z tego terkotania :p