Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Na jakich stacjach moge znaleźć najlepszą jakość paliwa ? Aktualnie tankuje vpower w czwartki na shellu. Wiem ze na BP jest podobna promocja na lepszego diesla w czwartki. Mam commonraila w aucie i zalezy mi zeby paliwo bylo dobrej jakosci.

Za orlen oczywiście podziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#paliwo #motoryzacja
  • 11
@WybuchowyCzajnik wiesz, staram się zwracać uwagę po prostu na żywotności auta. Wiem ze do tego rodzaju silnika jak u mnie warto lac po prostu lepsze paliwo, wole zapobiegać (tyle o ile) niż leczyć w przyszłości
a google mnie pokierowało żeby zawracać uwage na paliwo :


@ojohne: To jest ogromny problem, Działa to tak: Ktoś bez wiedzy mechanicznej coś tam sobie wymyśli, powtórzy się to przez FB z tysiąc razy i staje się to już prawdą, z tym nie wygrasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ojohne: mój ex-szwagier pracuje na bazach paliwowych. Muszę Ciebie rozczarować. Zimowe paliwo jest produkowane w rafinerii w innym procesie niż letnie.

To "lepsze" jest natomiast zawsze na papierze. Uszlachetniacz dodawany jest później. O ile zawsze jest na papierze, to w paliwie już nie zawsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r5678: pisałem co mi szwagier opowiadał i jego macocha. Oczywiście dowód anegdotyczny ale nie mam podstaw mu nie ufać. Co innego gdyby mi to siostra powiedziała. Jej za grosz bym nie uwierzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)