Wpis z mikrobloga

Mirki mam konkretne ważne pytanie.

Mianowicie Czy istnieje możliwość oprócz swos na #mikrotik CRS wykorzystać go jako zwykły switch bez wykorzystywania funkcji BRIDGE? na bridge mam okrutne opóźnienia w pakietach a mirek ma podłączone 8 serwerów zależy mi żeby śmigało to lokalnie ale bez wykorzystania owego bridga. ktoś coś? PS Internet przekopany wszyscy zestawiają to w bridgu...
#mikrotik #siecikomputerowe #swos #crs #switch
  • 14
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: ta opcja odpada. Po prostu pogrzebne mi będzie wykorzystanie boundingu dlatego szukam opcji która umożliwi mi rozwiązanie problemu na router os a nie na swos
  • Odpowiedz
@S62B50: Uruchamiasz na nim normalnie RouterOS i mostujesz wszystkie porty. CRSy z serii 3xx działają bardzo dobrze i obrabiają wszystko sprżetowo do 40Gbit/s włącznie bez najmniejszych problemów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@S62B50: wygląda na to że porty nie są w trybie HW, dlatego zjada co procesor. Ten switch potrafi przepchnąć taki ruch że hej. Procesor wtedy zużywa kilka procent tylko dlatego że podglądasz parametry.
Poczytaj o switchchipie w mikrotiku i trybie HW na portach bridge
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@S62B50:

bridge opiera się o procka który nie wyrabia

To oznacza że switch nie jest na portach w trybie HW i nie korzysta z switch chip, tylko z procka. W tego konfiguracji to zrobisz na nim może ze 200Mgbit i się spoci.
Na stronie że spec tego routera masz dwie tabelki. Na jednej w trybie router kiedy masz go źle ustawionego działa wolno. Na drugiej w trybie switch z portami HW
  • Odpowiedz