Wpis z mikrobloga

Z okazji przekazania kolejnej pomocy wojskowej Ukrainie chcę przypomnieć o pewnym ciekawym aczkolwiek mało znanym takcie:
https://www.spiegel.de/international/germany/bonn-moscow-ties-newly-released-documents-shed-fresh-light-on-nato-s-eastward-expansion-a-5a362292-dfe6-4355-b90f-10d635d7d664

Ujawnione tajne dokumenty pokazują że Niemcy były przeciwne:
- rozwiązaniu Związku Sowieckiego
- niepodległości Ukrainy i Państw Bałtyckich
- członkostwu Polski i państw Europy Środkowo-wschodniej w NATO
oraz kolaborowały z władzami ZSRS.
Czy coś się zmieniło od tamtych czasów? Ano nic.
¯_(ツ)_/¯
#polityka #wojna #ukraina #rosja #niemcy
BezDobry - Z okazji przekazania kolejnej pomocy wojskowej Ukrainie chcę przypomnieć o...

źródło: comment_1671688245bs85bNIWS74TQsXfNHuURb.jpg

Pobierz
  • 13
To dlaczego jest taki jazgot, jeśli ktoś chce zadbać o interes Polski?


@kiera1: ponieważ różne ugrupowania różnie definiują ten interes. Więc zawsze będzie ktoś przeciwko, niezależnie od tego, co rząd będzie robił. Po drugie, to nie musi pasować takim np. Niemcom, a ci siłę oddziaływania medialnego mają w Polsce znaczną.

Przecież z Ukrainą powinniśmy zrobić to samo, silna i niepodległa Ukraina nie jest w naszym interesie.


@kiera1: ale bardziej nie
Jaki jest interes w uzależnianiu całej gospodarki od wariata na kremlu?

A tak to zrobili dobrze roSSji.


@GrafikaUltraHaDe: przede wszystkim sobie. Przez kilkadziesiąt lat Niemcy miały najtańszą ropę i gaz, bogaciły się na jej rozsyłaniu po UE. Rosja bezpośrednio im nie zagrażała, w dodatku Wujek Sam za darmo ich bronił. Czego chcieć więcej?
Wiem, że to było dla nich dobre, ale było to krótkowzroczne myślenie.


@GrafikaUltraHaDe: dlaczego krótkowzroczne, mógłbyś wytłumaczyć? Porównujesz 10 miesięcy problemów z 30 latami prosperity? I z punktu widzenia Niemiec, takich sobie problemów, nic poważnego?