Wpis z mikrobloga

Polacy narzekają na to że jest finansowo i gospodarczo w Polsce,zyje się co raz gorzej Ja co prawda żyje i mieszkam na emigracji ale widzę że Polaka się powodzi na takich przykladach :
-Wycieczki na Zanzibar lub Madagaskar
-Nowe auta auta na ulicach a nie jak kiedyś 25 letnie gruchoty na drohach.
-Pełno nowych domów a polscy się budują na potęgę.

Ps.Czy ja to źle widzę ?
  • 10
@Ciamon: błąd poznawczy. Widzisz tylko to co chcesz widzieć.
Już pomijając to, że pewnie obserwujesz sytuacje w duzym miescie gdzie jest wiecej firm, wyzszych stanowisk, lepiej placone, ale to #!$%@? - idz na jakąś glowną ulicę w miescie i przez pol godziny licz samochody.
Licz takie ktore wg Ciebie mogą kosztowac sporo bo auta wydają sie nowe i te ktorych wartosc jest zdecydowanie niższa (np ponizej 30k zł).
Gwarantuje ci, ze
@Ciamon: to co widzisz to powiedzmy kilkanaście % z całego społeczeństwa, w tych kilkunastu % są ludzie którzy jadą na kredytach albo zwyczajnie nie oszczędzają (covid i podwyżki prądu i już zwijają biznesy), reszta żyje skromnie z przymusu lub z zasady, generalnie aktywa topnieją a perspektywy są słabe xD
@Ciamon: dobrze widzisz, ale to zależy kiedy wyjechałeś. Ja wyjechałem w 2015 ale dobrze pamiętam i czasy wcześniej. Porównanie z tym jak bogata jest Polska w porównaniu z np. 2009 to jest kosmos. Przylatując do Polski przed covidem bardzo mi się podobało ile rzeczy jest czyściejszych i lepszych niż na emigracji.

Tylko to jest w porównaniu z tym co było 10 lat temu. Dla Polaka co mieszka w Polsce jest bardzo
@Ciamon myślę że sporo ludzi dorabia się na emigracji właśnie, popracują parę lat i wracają stawiać domy. Plus tak jak ktoś wyżej pisał spadki nie spadki, dużo kredytów na pewno. Ale fakt faktem jakość życia się w Polsce na pewno poprawiła. Dwadzieścia lat temu to była bida... Wejście do unii moim zdaniem było przełomem i przyniosło dużo dobrego