Wpis z mikrobloga

@angelika_tracz: Polskie monety okolicznościowe są z pewnością bardzo atrakcyjne dla zagranicznych kolekcjonerów bo są dość tanie i posiadają przeróżną tematykę od malarstwa, flory i fauny aż po wydarzenia historyczne np. 2 wojna światowa. Znam sporo kolekcjonerów-znajomych z zagranicy co właśnie je zbiera. Szkoda że Polska przestała już je bić i wydaje obecnie tylko wydaje okolicznościowe 5 złotówki
@angelika_tracz: Rosja też wydaje okolicznościowe 10 i 25 rublówki ale one nie są aż tak ładne jak monety z tych państw co powyżej wymieniłem. Co najwyżej Rosja może się pochwalić przepięknymi banknotami kolekcjonerskimi. Póki co wydali ich tylko 3 (Igrzyska Olimpijskie Soczi w 2014, Krym, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2018). Brakuje mi bardzo jakiegoś banknotu z motywem kosmosu/astronautyki. To akurat z mojej kolekcji :D Co ciekawe ten banknot wydany
Pobierz IbraKa - @angelika_tracz: Rosja też wydaje okolicznościowe 10 i 25 rublówki ale one n...
źródło: comment_1671651702gOsCx5AFgp2fVpIGacOHZ8.jpg
@angelika_tracz: Z tego co słyszałem to podczas tych mistrzostw świata w 2018 często bankomaty wydawały pieniądze właśnie w tych banknotach. Ciekawe czy nadal można je nabyć w Banku Rosji, ale przy nakładzie podajże 10 milionów sztuk to wydaje mi się że tak!