Wpis z mikrobloga

#wolski #bartosiak #historiarealna #ukraina #wojna

Mam już przesyt tymi ekspertami od wojny. Bartosiak zaczął promować jakiegoś skrajnego pisiora Budzisza. Historia realna o patriotach od Niemców z Budziszem była tak absurdalna jak programy TVPiS. Wolski okazał się wygadany ale niekompetentny do tego jego kpiny z poborowych sprawiły że mnie wk*rwia sam jego widok.
  • 8
@pss8888: @Baudi: ta wojna pokazuje ile warte sa zdanie "ekspertów" #!$%@?ą te swoje smuty dzien w dzien 1 raz na 10 trafią i sie pod to tasują ja tyle sprawdzam teraz newsy gdzie ilu kacapów dostało status gruz 200, kto ile broni przekazał i tyle w temacie. Wolski produkuje kilka godzin #!$%@? tygodniowo, ileż można tego słuchać. Ciekawe czemu nie siedzi w jakimś poważnym miejscu związanym z armią tylko #!$%@?
@pss8888: @Baudi: Budzisz nie ma pojęcia o wojskowości, nie wiem po co on się wypowiada na takie tematy. Wojczal ma swoje wady, ale kilka cennych przemyśleń i myślę, że po jego analizie ANW ta koncepcja jest do kosza m.in. przez nacisk na prywatną logistykę armii jak w USA- nie do zrobienia w państwie frontowym.
@djtartini1: pewnie nie ma dużego pojęcia od wojskowości na poziomie sztabu , ale gdybyś przeczytał jego pare artykułów na wPolityce o Rosji, to on używa rosyjskich, amerykanskich, brytyjskich zrodel(zawsze sa odnosniki do zrodla) dotyczacych wojny/ reform wojskowych Rosji , kompiluje z tego znosne do przeczytania artykulu dla zwyklego smiertelnika. Uważam że robi bardzo dobrą robotę swoimi tekstami , przedstawiajać ruską perspektywę , tak jak Rosjanie widzą tą wojnę jak ją chce
@nobrainer: Ja nawet szanuję Budzisza za wertowanie rosyjskich źródeł, bo coraz mniej Polaków zna rosyjski i mniej się już orientuje w temacie. Natomiast jeśli chodzi o typowo wojskowość to czepiam się już konkretnych wypowiedzi Budzisza nt. wojska, o którym nie powiniem mówić, bo się mocno ośmieszył- np. w rozmowie SF z kontradmirałami nt. marynarki. Ludzie z doświadczeniem 30 letnim w marynarce vs Budzisz mówiący im, że marynarka nie jest potrzebna Polsce