Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
mimo że na tagu nic się nie działo to #modelarskarzeznia działała. Tym razem sympatyczny kartonowy samolocik z wydawnictwa Orlik przeskalowany na 1:72 HL-2 Haroldek. Polska konstrukcja z lat 30 nazwana od amerykańskiego aktora Harolda Lloyda (stąd też te charakterystyczne okulary). Bardzo ciekawy był koniec tej konstrukcji. Została zniszczona podczas wypadku...samochodowego xD wiecej można poczytać tutaj

model można było zobaczyć na konkurach w Jaworznie oraz Gołębiu (tak, jest taka miejscowość) i został tam doceniony w swojej klasie.

#modelarstwo #lotnictwo #modelarstwokartonowe #zainteresowania
Rzeznik124 - Dzień dobry,
mimo że na tagu nic się nie działo to #modelarskarzeznia d...

źródło: comment_16716248769yt4PHvtEKBIwOCwauDa6D.jpg

Pobierz
  • 9
  • 1
@wshk zastrzały są częściowo kartonowe. Wewnątrz jest rdzeń z drutu, ale "poszycie" z kartonu. Linki są z nici nylonowej, oraz imitacja "żeberek" na cylindrach to zawinięty drut.
@Rzeznik124 Łby śrub śmigła? I jego kołpak? Samo śmigło jest pełne?

Jak dla mnie to jest kosmos bo kilka razy podchodziłem do MM i same wręgi mnie wykańczały. Teraz jak można kupić wycinane to może bym i zaryzykował jakiś model ale na razie nakupowalem plastikowych..
  • 1
@wshk 100% karton, noo oprócz osi śmigła, bo jest obracane.

Śmigło jest z kilku warst tekturki, następnie szlifowane

Wręgi laserowe nie zawsze są dobrym rozwiązaniem, gdyż nieraz się zdarza, że nie pasują.