Wpis z mikrobloga

Specem wojskowym nie jestem ale powiedzcie mi czy lotniskowce dzisiaj na wojnie maja az tak duze znaczenie? W sensie mam wrazenie, ze ona sa narazone na bardzo szybkie zniszczenia z tego wzgledu ze sa bardzo duze i malo zwrotne. Wiadomo ze maja obrona w postaci innych statkow i powietrza, ale przeciez mozna wywalic kilkadziesiat rakiet i niech jedna dwie chociaz doleca i juz uszkodzenia jakies beda.
#rosja #wojna #wojsko #ukraina
  • 17
Specem wojskowym nie jestem ale powiedzcie mi czy lotniskowce dzisiaj na wojnie maja az tak duze znaczenie?


@Xolan: zapytaj się w Pentagonie, powinni ci odpowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lotniskowce typu Gerald Ford, nazwane na cześć 38. prezydenta Stanów Zjednoczonych, mają zastąpić lotniskowce klasy Nimitz, którym mija 50 lat regularnej służby. Pierwsza jednostka nowego typu rozpoczęła służbę w 2017 roku. [...] kosztował ponad 13 miliardów dolarów,


@
@Xolan: lotniskowce mają monstrualne znaczenie, to po prostu mobilne bazy wojskowe które mogą operować dowolnie na 2/3 powierzchni globu. Zwróć uwagę że zaledwie kilka krajów na świecie stać na wodowanie lotniskowców. Jeśli stać Cie na lotniskowiec, ochronę dla niego i jego utrzymanie to znaczy że grasz w najwyższej lidze.
Lotniskowiec nie walczy, wypełnia swoje zadania będąc głęboko poza zasięgiem wroga.

Sprawdź kiedy ostatnio komukolwiek udało się zatopić lotniskowiec i w jakich
@Xolan: Kwestia zasięgu i siły ognia. Odpowiednio chroniony lotniskowiec w stanie przeprowadzać uderzenia na pozycje oddalone o setki kilometrów. Wróg zostanie zniszczony zanim w ogóle się zbliży.