Wpis z mikrobloga

Dobry ten Wiesiek. Gra zasługuje na te wszystkie pochwały.

Kilka rzeczy jednak bym poprawił/ulepszył.

- na mapie przydałaby się mgła tak, żeby było widać gdzie byliśmy, a co ominęliśmy
- ulepszone skoki i parkour, bo w tej sprawie jest trochę za dużo drewna
- ikonki sprzedawców/kowali/płatnerzy nie powinny znikać z mapy jak się od nich oddalimy. Fryzjer nie znika, a kowal znika. WTF?
- podnoszenie jest też trochę skopane, trzeba idealnie stanąć żeby podnieść roślinkę, już miałem tak kilka razy że na tak prostą czynność traciłem zdecydowanie za dużo czasu
- ociupinkę większa czcionka w książkach i listach/notatkach
- mapa w 30 fps to żart trochę
- zadania bym połączył z mapą żeby z jej poziomu można było je zmieniać, a nie że trzeba się przełączać między jednym, a drugim
- system tworzenia zbroi/mieczy. U jednego sprzedawcy można dokupić brakujące składniki z okienka tworzenia przedmiotu, a u innego już tego zrobić nie można i trzeba się przełączyć na sklep

Podsumowując ogólnie same pierdoły, co pokazuje jak zajebista jest już ta gra i niewiele jej brakuje do perfekcji.

Co do grafiki to jak dla mnie ona nie ustępuje ani Horizonowi ani Tsuszimie. Otaczający świat jest przepiękny. Natomiast jeżeli chodzi o jakość dialogów to tylko seria TLOU/Uncharted i GTA V stoi na tym samym poziomie, w RDR2 jeszcze nie grałem.
#ps5 #xbox #wiedzmin3
  • 10
@Medonix: Jest to istotne tym bardziej, że (nie wiem jak na PC) na konsoli masz mimo wszystko limit sejwów. Ofc jest ich sporo, ale nadal jest i po pewnym czasie musisz część pokasować. Z ręcznego się zazwyczaj korzysta przed rozpoczęciem jakiegoś większego zadania/zlecenia w razie jak trzeba by się porządnie cofnąć. Tak to lecisz, trochę popchniesz fabułę, coś wyczyścisz i szybkim sposobem robisz zapis. Taka pierdoła a imo sprawia, że rozgrywka
- zadania bym połączył z mapą żeby z jej poziomu można było je zmieniać, a nie że trzeba się przełączać między jednym, a drugim


@Zielony_Ogr: Nie zmienili tego?! To jakie mody oni kruci zintegrowali z grą, skoro najbardziej przydatnego nie ma?!