Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym skorzystać z tych lokat na ~8%. Te lokaty są jednak tylko na nowe środki co jest dla mnie problemem, bo całe swoje oszczędności trzymam tylko w jednym banku, bo posiadam tylko jedno konto bankowe. Czy dobrze rozumiem, że jeśli założę nowe konto w jakimś innym banku to bez problemu po ogłoszeniu promocji w danym banku mogę przelać wszystkie pieniądze z mojego starego banku do nowego i bez problemów skorzystać z lokaty na nowe środki? Czy są tu jakieś minusy o których mogę nie wiedzieć? Później po tych 3 miesiącach czekałbym na promocję w moim starym banku i w przypadku takiej przelał znowu wszystko i znowu wziął lokatę na 8%.

#bank #bankowosc #lokaty #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a0e6b2ba11279a731b129b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, generalnie żonglowanie kasą między bankami, to dziś sposób na łapanie się na najlepsze oprocentowanie (8 - 8,5% już teraz). Upłyną 2-3 miesiące i w praktyce można wracać do "starego" banku, bo tam już zazwyczaj nowa edycja promocji, która ma taką datę badania salda, że środki z którymi wrócisz będą uznawane za nowe.

Są banki, w których lokaty możesz założyć bez otwierania konta osobistego (oproc. zawsze w skali roku):

-