Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Koleżanki ojciec jest pedofilem. Chciałbym go anonimowo zgłosić. Spotyka sie potajemnie z 13 letnią dziewczyną, która ma trudną sytuacje materialną w domu, rodzice wolą pić niż widzieć co sie tu dzieje. Koleżanka nie chce własnego ojca wpakować do więzienia a ja nie mogę patrzeć jak jej stary niszczy dzieciakowi mózg. Jak anonimowo zgłosić pedofila, ale tak, żeby nigdy nie wyszło, że to ja? Typ ma mase jej nagich zdjęć na telefonie, sam do niej też wysyłał (pokazywała mi zdjęcia, które robiła swoim telefonem i muszę przyznać, że jej stary nie ma zbyt wielkiego bydlaka). Chodzi o to by go wsadzić do więzienia.
Typ normalnie pisze do 13 letniego dziecka, że smakuje mu jej pusia.
Prosze o odp i zacznę działać.

#pytanie #prawo #pedofilia #ecpu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a071cbba11279a731af73e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: od 2017 roku za nieujawnienie przestępstwa pedofilii w przypadku posiadania wiarygodnej wiedzy potwierdzającej przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności (art 240 Kodeksu Karnego). Nawet jeśli był to czyn przedawniony. Jeśli o tym wie Twoja koleżanka, podlega pod ten artykuł Kodeksu Karnego. Jeśli to już wiesz też ty – masz obowiązek to zgłosić. Policja zapewni Ci anonimowość, bo to jest sprawa ścigana z urzędu. Z doświadczenia wiem, że raczej szybko
@Celinka95: nie jestem ekspertem od prawa karnego, po prostu z powodu pracy w szeroko pojętej edukacji czasami mam do czynienia ze sprawą. Tutaj rzeczywiście koleżance nic nie grozi, ale wykopek, który o całej sprawie wie ze szczegółami – już tak. W sprawach, które ja obserwuję, najczęściej chodzi o ukrywanie kolegów z pracy (nauczyciele, wychowawcy itd.). ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzięki za czujność!