Wpis z mikrobloga

załóżmy taki kejs hipotetyczny: chcę włożyć cały majątek życia w krypto. zależy mi przede wszystkim na tym, żeby za 50 lat majątek (80%) w przeliczeniu na fiaty był nie mniejszy - czyli jakiś stable token. pozostałe 20% w jakieś zmienne krypto, ale tu również zależy mi na jak największej pewności, żeby to się nie wyzerowało w bardzo długiej perspektywie. co polecacie i dlaczego? chciałem trzymać w USDC na ETH ale tu jest ponad 3 dolary za każdy przelew wtf, do tego jak ostatnio pytałem mirki mi pisały, że sieć Ethereum może upaść, dlaczego?
#kryptowaluty
  • 13
  • Odpowiedz
@Rozjemca35: bo piorę lewy hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze jakieś pytania?
jak nie krypto to co, złoto? nie mam gdzie trzymać, waluty w gotówie - to samo. chciałbym coś co nie będzie u mnie fizycznie w mieszkaniu, ale też nie będzie na koncie na którym Mati może położyć łapę jak mu na 500+ nie starczy
  • Odpowiedz
@affairz:

chciałem trzymać w USDC na ETH ale tu jest ponad 3 dolary za każdy przelew wtf

Popyt na sieć. I tak taniej niż przelew międzynarodowy. Trzymaj sobie większą ilość na L1, a jak chcesz wydawać na bieżąco, to zapraszamy na jakieś L2, np. zkSync - tam przelewy kosztują grosze. https://l2beat.com/scaling/activity

jak ostatnio pytałem mirki mi pisały, że sieć Ethereum może upaść, dlaczego?

We wrześniu miał miejsce Merge, gdzie porzucono Proof
  • Odpowiedz
@itzan92: ale zakup większej ilości złota jest przecież rejestrowany w naszym kraju, a ze sprzedażą będą pewnie problemy w temacie płynności jeśli bym chciał uzyskać cenę rynkową
  • Odpowiedz
chcę włożyć cały majątek życia w krypto

tu jest ponad 3 dolary za każdy przelew wtf


@affairz: może warto sie zastanowic czy $3 to duza oplata za transfer oszczednosci zycia

żeby za 50 lat majątek


za 50 lat to juz to wszystko (krypto) jebnie i wstanie 3 razy, jestem pewien ze jakbys po prostu kupil usdc na adres to za 50 lat nie bedzie to warte nic. jezeli usdc dalej bedzie
  • Odpowiedz
@affairz: chcesz coś normalnego to 75% BTC 10 ETH i 15% na kilka "lepszych" shitów które może wypalą, a może nie. To portfolio krypto.
Natomiast dodałbym jeszcze złota i srebra. Srebro jest niedowartościowane względem złota to raz, dwa że jak się zesra to masz małe sztabki i nimi płacisz za jedzenie / paliwo / ucieczkę z kraju. Złote monety uncjowe też łatwiej sprzedać / wymienić w razie w. Odradzam duże sztabki
  • Odpowiedz
@affairz: na obecną chwilę żadna waluta fiducjarna nie jest pewna następnych 50 lat. Dlaczego? Bo cbdc postępuje. Kryptowaluty tak samo. Dlaczego? Bo są zbyt świeże, żeby to ocenić, równie dobrze w ciągu 30 lat technologia może rozwinąć się do tego stopnia że krypto zostanie zastąpione lepszą alternatywą.

Inaczej się ma sprawa, jeśli możesz swoją inwestycję cały czas kontrolować i wymienić w dowolnym momencie na ze złotówek na dolary, z dolarów na
  • Odpowiedz
@fghb: dobra trochę niefortunnie ująłem z tymi 50 latami. chodzi mi o to że mam już lekcję z bitmarketu gdzie trzymałem hajs (1.2 BTC), a potem zdziwienie. chcę teraz do tematu podejść lepiej, trzymać na ledgerze i w projektach które są bezpieczne i stabilne, że jak nie będę monitorował rynku przez rok to nie obudzę się że mam -95% albo -100% bo coś upadło. a że krypto nie złoto to zależy
  • Odpowiedz