Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d

Devil Design czy Nebula? Widzę, że w podobnych cenach i oba mają dobre opinie raczej.
Jestem początkujący, wiec szukam filamanetu jaki sam w sobie nie będzie sprawiał problemów. Wystarczy, że musze się z drukarką 3d dogadywać :D.
Na razie drukuje czarnym Devil Design, ciemny szary z Devil Design właśnie do mnie leci. Ale chciałbym szpule jakiegoś pomarańcza kupić czy innego kolorku.
  • 15
@tomszczyk: A jak bym chciał PETG spróbować to jakiej marki polecasz? Na razie z PETG jeden wydruk zrobiłem bo dostałem probke i ładnie wyszło (a nawet wiecej detali na wydruku buddy niż na PLA). A patrze ceny, że w sumie sa podobne jeśli to zwykly filament a nie jakiś ozdobny
@Variv: nie polece zadnej, poniewaz nie drukuje z petg - mialem jakies niwielkie proby na roznych, ale wrocilem do PLA, bo jest dla mnie wystarczajace. Zasadniczo uwazam, ze trzeba sprobowac roznych materialow, aby wybrac cos opmtymalnego dla siebie. z PLA testowalem DD, PLAST_SPAW (ta nazwa xD), colorfil i inne i to z colorfil najlepiej mi sie gada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: mam załadowany jasnozielony PLA plastspaw i jest ok. Jedyny mankament to że producent oszczędza na pakowaniu i przyszedł w dziurawej torbie bez pochłaniacza wilgoci przez co kilka dni musiał poleżeć na kaloryferze zapakowany z silikonowym żelem pochłaniającym w torbie próżniowej. Ale ztcw nie zaszkodziło mu ta przygoda. Wrzucałem w weekend na miro chwalipost z wydrukiem.
@Variv: nie mam za dużego porównania, ale DD daje radę. najważniejsze to trzymać się z daleka od 3dactive.

mam też nieco sunlu pla silk i nie mam z nim żadnych problemów poza zbyt dobrym przyleganiem do szklanego niegrzanego stołu - wydruki są jak przyspawane, trzeba drukować na rafcie, a raft z pierwszą warstwą z odległościami ok. 1mm