Wpis z mikrobloga

Byłem w Multikinie w 3D i zastanawiam się czy nie lepiej było pójść na 2D. Nie wiem czy to kina są juz przestarzałe czy co, ale miejscami w trakcie seansu widziałem rozmyty obraz bez ostrości i to strasznie wkurzało. 3D w tym filmie nie powala, żadna scena nie zrobiła na mnie efektu wow. Mam zamiar wybrać się ponownie do kina, ale na pewno juz na 2D oraz czekam az będzie w streamingu, aby odpalic sobie na oledzie w 4k w domowym zaciszu i mieć lepszy obraz niz w kinie. Film 9/10
#avatar
  • 8
@FajnyTypek: w poznaniu mam jedno multikino w którym optyka na jednej sali jest #!$%@? od 2 lat co najmniej i kino ma #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo, że zgłaszałem paro krotnie. Cały dół ekranu oraz boki maja ładny efekt bokeh :D który widać na ich własnych materiałach (teksty prawne bezpośrednio wyświetlane przed seansem)
@Yolanty: Avatar jest robiony kamerami do IMAX-a specjalnie z myślą o seansach w IMAX, więc jeśli ktoś chce iść do kina i nie szkoda mu pieniędzy to nawet nie ma sensu się zastanawiać czy iść na inną wersję.
@Yolanty: z HFR wygląda dziwnie i nienaturalnie, więc to zależy od Ciebie czy lubisz nowinki czy wolisz raczej tradycyjnie. Nie wiem czy pamiętasz jak było z Hobbitem, który jako pierwszy film nakręcony w HFR wszedł do kin i mnóstwo ludzi nie mogło tego znieść. Idzie się przyzwyczaić, ale uczucie oglądania tego jest dziwne.

Sale 4DX są małe, a fotele są dosyć daleko od tego ekranu - to też trzeba wziąc pod