Wpis z mikrobloga

Mam problem z przetłuszczaniem włosów i skóry + troszkę mnie zsypuje na ramionach ale niedużo. Próbowałem wielu rzeczy i nic nie pomaga. Zauważyłem też, że duchota w pokoju pogarsza sprawę a otwarte sporo pomaga, szczególnie jak na noc zostawię, z tym, że często jest na to za zimno lub za głośno od aut.
Czy izotek w bardzo małym dawkach ma sens? wiem, że ludzie, którzy go stosują mają dużo poważniejsze problemy z tym ale co w przypadku gdybym brał dawkę przykładowo 10 razy mniejszą? nie da się dobrać tak dawki aby uniknąć skutków ubocznych i ustabilizować sytuacje żeby to było jak u zdrowej osoby?
#izotek
  • 7
  • Odpowiedz
Mam problem z przetłuszczaniem włosów i skóry


@kerri: rozważałeś mycie włosów trochę rzadziej, np. co dwa/trzy dni? Na początku będzie tłusto, ale potem to jest stabilizuje. Pamiętaj też, że są osoby nie myjące włosów w ogóle.

Tu masz kolesia, który nie myje włosów od... 5 lat ( _)
https://www.youtube.com/watch?v=T-_HKFjxVl0
DOgi - > Mam problem z przetłuszczaniem włosów i skóry

@kerri: rozważałeś mycie wł...
  • Odpowiedz
@DOgi: Nie ma takiej opcji. Muszę myć codziennie rano przed wyjściem i koniec.
Jedynie co to staram się je myć krócej bo się mocno wysuszają po mocniejszym myciu. W planach też mam kupić filtr do twardej wody, podobno znacznie pomaga na przesuszanie skóry (a im mocniej przesuszona tym mocnej się przetłuszcza).
  • Odpowiedz
@kerri: a masz szampon do codziennego mycia włosów? jeśli musisz myć codziennie to lepiej żeby szampon był bardziej delikatny niż taki zwykły
  • Odpowiedz
@kinoko: Aktualnie używam zwykłego, byle jakiego. Poza leczniczymi które nic nie dawały poza mocniejszym wysuszeniem to próbowałem Onlybio ale czy efekt był jakiś super? raczej nie, choć czasem do nich wracam jak dorwę w promocji.
Interesuje mnie co można zdziałać od wewnątrz. Kiedyś stosowałem lek o nazwie Terbinafina który jest na bodajże grzybice paznokci? znalazłem trochę wpisów, że niektórym osobom całkowicie przestała się skóra po nim przetłuszcza ć ale niestety
  • Odpowiedz
@kerri: no to możesz mniej tego szamponu dawać? Osobiście polecam też te szampony w kostce z Lidla.

Ale jeśli musisz koniecznie mieć jakiś lek, to nic nie poradzę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kerri: ja myje co 2-3 dni, tez mialem podobny "problem", kiedys, z 10 lat temu XD.

Nie ma takiej opcji. Muszę myć codziennie rano przed wyjściem i koniec.


To sie #!$%@? z tym i medykamentami do konca zycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kerri: osobiście miałem kiedyś problem z takim łupieżem w postaci zapychających się cebulek włosów, byłem z tym u 3 drematologów, żaden z nich nie wiedział co to jest, dostałem bez recepty cerkogel 30% i szampon cerko, trochę pomogło ale całkowicie się pozbyłem dzięki kuracji izotekiem, który zacząłem stosować ze względu na trązik.
  • Odpowiedz