Wpis z mikrobloga

  • 12
2780 + 1 = 2781

Tytuł: Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny
Autor: Adam Kay
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Michał Jóźwiak
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 320
Forma książki: e-book, audiobook
Kolejna książka autora "Będzie bolało".

Tym razem bardzo personalna, a może nawet aż za bardzo. Autor pokazuje swoje życie, tuż po zrezygnowaniu z zawodu lekarza. Reakcje rodziny i najbliższych, które zostaną w jego pamięciu na długo, jak również przejście na drugą stronę biurka gabinetu lekarskiego.

Wciągająca i dość zabawna opowieść, trochę zbyt szczera, ale mam wrażenie, że autor potrzebował się wygadać i postanowił sobie obrać czytelników na swoje ofiary. Nie mam z tym problemu, bo tego typu książki na GR wrzucam na półkę self-help-for-author i mam już kilka podobnych pozycji.

Poziom humoru (czarnego humoru) nie trafi do każdego, ale u mnie trafił na dość podatny grunt, gdy czegoś zabawnego szukałem, więc na wszelki wypadek przestrzegam. Oczywiście jest tu też sporo bólu autora, który wylewa się z niego, gdy wsparcie najbliższych, którego potrzebował, nie nadchodzi, a czasami przeradza się w drwinę. Na pewno trzeba być otważnym, żeby popełnić taką książkę i za to przede wszystkim należy się mu 7 gwiazdek, bo o ile zmyślone historie tak by do mnie nie trafiły, to relacja z życia, żywego czującego i myślącego człowieka, już niestety tak. Niektóre z tych historii możnaby podciągnąć pod przemoc emocjonalną.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
355/2022
#bookmeter #literaturapieknabookmeter
Pobierz ali3en - 2780 + 1 = 2781

Tytuł: Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny
Au...
źródło: comment_1671391324JDaZO2vp2Iv9U2zp0Iw3mQ.jpg