Wpis z mikrobloga

Pomimo dobrej formy polskiej kadry, to trochę mi smutno, że skoki narciarskie to sport, który umiera. Nazywanie głównych zawodów Pucharem Świata jest nieśmiesznym żartem bo od tego sezonu stał się pucharem pięciu nacji.
Japonia już nie dojeżdża.
Finowie odpadli już dawno.
Szwajcaria nie przekuła sukcesów Ammana w coś więcej.
Rodzynki z Włoch, Bułgarii czy Stanów w trzydziestce PŚ to głównie efekt ograniczeń w kwotach startowych.
A będzie się to tylko pogłębiać.
Dlatego dzisiejsze miejsce w top10 Bresadoli było dla mnie niezwykle satysfakcjonujące i pełne goryczy jednoczenie. Cieszyłem się ze młody Włoch przełamał hegemonię wielkiej piątki, lecz w głębi duszy byłem smutny, bo wiem że to tylko wyjątek, których z biegiem czasu będzie co raz mniej.
#skoki
Wojciech_Skupien - Pomimo dobrej formy polskiej kadry, to trochę mi smutno, że skoki ...

źródło: comment_167137449905wYXYpIgyVWiLzbZKw8o5.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: Skoki są specyficzną dyscypliną sportu i trzeba śniegu, skoczni i zawodników, którzy będą tę dyscyplinę uprawiać, zawsze tak było, że to było dla kilkudziesięciu nacji. Nie rozumiem zarzutów
Wątpię, żeby w takiej Australii czy Nowej Zelandii chciano uprawiać skoki
tak jak u nas mało kto profesjonalnie uprawia rugby czy wrestling
  • Odpowiedz
@Grejt_Sajaman to są lata zaniedbań i brak popularyzacji tego sportu, wprowadzanie zawiłych systemów oceny poszczególnych skoków, gdzie różnica skoku rzędu 10-20 metrów może być niwelowana szeregiem zmiennych. Skoki nie są popularne dla młodych dzieciaków, bo są archaiczne pod każdym względem. Sama otoczka zawodów od lat jest niezmienna i przyprawia o mdłości, a każda próba wprowadzenia innowacyjności kończy wyświetlaniu skoku z innego ustawienia kamery .
Tu nie chodzi wcale o kwestia docierania do
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: Kobayashi może się jeszcze odkuć w tym sezonie, a Japonia prędzej czy później wróci na właściwie tory.

W skokach od wielu lat liczy się kilka nacji, może w ostatnich latach się to pogłębiło. Nic nie zwiastuje żeby miało się to zmienić, a niewykluczone, że Polska za niedługo również wypadnie z czołówki.
  • Odpowiedz
Bo nie zdziwię się, jak zawody w Sapporo znowu zostaną odwołane.


@Asterka_Boza: mam nadzieję, że odwołają, albo że chociaż zmienią godziny, nie rozumiem czemu jedne z zawodów robią o normalnej porze (u nas 8, u nich 16), a drugie o głupiej zarówno tu i tu (u nich 10, u nas 2)
  • Odpowiedz
Kobayashi może się jeszcze odkuć w tym sezonie


@DEJW88: nom, nie ogarniam tego gadania, że Ryoyu się skończył, chłop ma za sobą 2 kryształowe kule i ma dopiero 26 lat, a nie 36, czemu miałby się kończyć XD poza tym, Fettner ma lat 37 i dopiero niedawno zaczął osiągać sukcesy
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: Już sie kiedyś wydawało że Skoki japońskie umierają ale nagke nastąpił eysyp talentów. Także nie ma co ich skreślac orzy jednym słabszym sezonie. Tych nacji jednak sporo puntuje w tym sezonie patrząc na to że np Rosjan nie ma. Finowie i Włosi zaczeli się z lepszej strony pokazywac. Fajtvże np Czeskie skoki umarły.
  • Odpowiedz