Wpis z mikrobloga

Wrocław plusy: więcej ludzi, lepszy rynek IT, minusy: infrastruktura miasta nie wytrzymuje, małe mieszkania, stare kamienice
Poznań plusy: większe mieszkania, więcej luzu w komunikacji, lepsza infrastruktura. Minusy: mniejsza populacja

#poznan vs #wroclaw

Gdzie widzisz lepszą przyszłość za 20 lat?

  • Poznań 49.7% (80)
  • Wrocław 50.3% (81)

Oddanych głosów: 161

  • 12
  • Odpowiedz
@antywojo: Minute zajęło mi sprawdzenie, że średnio mieszkanie w Poznaniu jest o cały 1m2 większe niż we Wrocławiu. No rzeczywiście game changer. Dodatkowo obecnie we Wrocławiu nowe mieszkania buduje się średnio większe niż w Poznaniu. Ale i tak nie wiem jaki to ma wpływ na rozwój miast.
  • Odpowiedz
Uczcie się języków i szukajcie normalności w innych krajach, bo to od 30 lat karmią społeczeństwo ułudą i fikcją, przez 20 lat niewiele się zmieni.


@jucio: jesli chodzi o rynek IT to Polska akurat stoi calkiem dobrze. Programista w PL zyje czesto na wyzszym poziomie niz programista w Niemczech
  • Odpowiedz
@antywojo: Nie wiem czemu twierdzisz, że w Poznaniu są większe mieszkania. Przecież to jest tak samo jak Wrocław miasto poniemieckie. Potem budowano podobnie. Do teraz buduje się podobnie także nie wiem czemu uważasz, że różnica w metrażu będzie jakaś znaczna?

Stare kamienice mają swoje plusy, mają minusy. W Poznaniu też one są, ale fakt mniej.

Co do komunikacji nie wypowiadam się bo dla mnie w każdym polskim mieście jest ona poziom
  • Odpowiedz
@antywojo: dlaczego mniejsza populacja Poznania to minus? Jak dla mnie plus. Wrocław jest przepełniony. Z kolei w drugą stronę stare kamienice imo są plusem, można ogarnąć fajne, klimatycznie mieszkanie a wiele z kamienic jest odświeżonych, przynajmniej z zewnątrz.
  • Odpowiedz
Przecież to jest tak samo jak Wrocław miasto poniemieckie


@Darth_Gohan: W jakim sensie? Poznań był przez zdecydowanie dłuższy czas w granicach Polski, nawet podczas rozbiorów przeważała ludność polska. I przed 2. WŚ był miastem polskim
  • Odpowiedz
@Wozyack Był, ale w momencie największego rozrostu miejskiego mimo wszystko to był zabór Pruski. W latach dwudziestolecia międzywojennego jednak już nie budowano tylko kamienic tylko zaczynało się budowanie pod miastem, więcej domów itd.

Skróciłem myśl zbytnio. Pod względem tych kamienic jak dla mnie ogromnych różnic nie ma. Szczególnie, że przez festung Breslau u nas mocniej one dostały jednak. Tylko o to mi chodziło.

Także dzięki za uwagę.
  • Odpowiedz
Skróciłem myśl zbytnio. Pod względem tych kamienic jak dla mnie ogromnych różnic nie ma. Szczególnie, że przez festung Breslau u nas mocniej one dostały jednak. Tylko o to mi chodziło.


@Darth_Gohan: Tu się zgodzę :)

EDIT: Dzięki za rozwinięcie
  • Odpowiedz
@Wozyack No i gitara :)

A co do kamienic to nawet nie wiem czy teraz to nie plus. Patrząc na to jak w innym wątku dzisiaj na tagu pokazywali jakie ceny można dostać za naprawdę spore mieszkania w takich kamieniach :)
  • Odpowiedz