Wpis z mikrobloga

Do osób programujących na WP8:

można pisać w C# i w Visual Basic. Ja jestem totalnie początkujący w temacie aplikacji, ale mam za sobą już wiele prób "nauki programowania" i zawsze kończyło się to na którymś etapie, a potem była przerwa. Jednak podstawy znam, wiele rzeczy wiem jak zrobić, tylko potrzebuję poznać składnię w danym języku.

No i teraz pytanie - lepiej poznawać C# od zera bo nigdy go nie ruszałem, czy lecieć z VB który wydaje się prostszy dla początkujących?

#windowsphone #programowanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BratProgramisty: właśnie tak myślałem, że jak już zaczne się uczyć, to żeby potem też móc to wykorzystywać, bo VB też co prawda jest całkiem niezły, tam się w .NET pisze prawda? ale jednak wszyscy raczej polecają C#
  • Odpowiedz
@beeper: tutaj chodzi o to, że może nie samo programowanie, a napisanie appki w VB jest łatwiejsze :) bo dla mnie napisanie appki to nie to samo co programowanie, bo można machnać coś na szybko byle tylko działało, wszystko wyklikać w visualu i poustawiać i będzie śmigać
  • Odpowiedz
@beeper: nie programuję :) bo nie mogę tak nazwać na pewno nauki raz na jakiś czas hah :-) ale zaczynam zabawę z Windows Phone w C#

swoją drogą wydaje się bardzo podobny do Javy, ale to może tylko takie przemyślenie amatora :P
  • Odpowiedz