Wpis z mikrobloga

W domu jednorodzinnym, posiadam piec gazowy kondensacyjny Termet Ecocondens Silver 25kW dwufunkcyjny. Piec zainstalowany jest w nieogrzewanej piwnicy, w której temperatura (przy ok. -3*C na zewnątrz) wynosi ok. +10*C. Przed sezonem grzewczym, rurki z i do pieca gazowego, ociepliłem otuliną. Z tego co wiem aby zachodził proces kondensacji, temperatura ustawiona na piecu nie powinna być większa nić 55-57*C. Na chwilę obecną wynosi 45-47*C.

Aby proces kondensacji zachodził w większym stopniu (sprawniej) lepiej zdjąć otulinę z rurek powrotnych od grzejników, tak by temperatura powracającej wody była jak najniższa? Czy jest jakaś dolna granica temperatury wody powrotnej dla której sprawność pieca jest najwyższa?

#ogrzewaniegazowe
  • 1
@o1zo: Na kotle możesz sobie ustawić jaką chcesz mieć temperaturę powrotu i do tego kocioł dąży. Warto nie ocieplać rurek z powrotem, w pomieszczeniu ogrzewanym, bo wtedy temp oddawane jest do pomieszczenia. Oddawanie energii w piwnicy to raczej strata.

Temperaturę powrotu sterujesz w menu serwisowym. ustawienie fabryczne to 6stopni i pompa do tego dąży. Warto sobie zwiększyć ja mam ustwione 8stopni różnicy.

Jaką masz ustawionę temperature na kotle??