Wpis z mikrobloga

Ile czasu przed terminem i godziną odjazdu w Intercity miejsca dla inwalidów i matek z dzieckiem zmieniają się w ogólnodostępne?

#!$%@? Intercity na trasie Warszawa-Łódź-Wrocław ma w weekend zawrotne 4 pociągi i mam problem żeby kupić bilet na odcinku 100km bo wszyscy jeżdżą na ten #!$%@? jarmark do Wrocławia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pociagi #intercity #kolej
  • 7
  • Odpowiedz
@Pociongowy: Dla matki z dzieckiem i inwalidy jest wymagany kaszojad w wieku do sześciu lat albo legitymacja osoby niepełnosprawnej.

Chyba tylko miejsce z rowerem można kupić bez roweru (+ dopłata za rower) i nikt nie będzie się z tego powodu gorączkować
  • Odpowiedz
@JurekWonsik: nie zmieniają się. Możesz kupić takie jeśli tylko potrzebujesz. (Na pewno tak jest odnośnie miejsc dla rodzica z dzieckiem)


@Pociongowy: i ktoś to sprawdza? Ja ostatnio nie mogłem kupić miejsca z dzieckiem bo było wykupione a potem w pociągu siedziały tam normalnie same dorosłe osoby (w pesozłomie to dobrze widac, bo to ostatnie stoliki przez warsem)
  • Odpowiedz
@JurekWonsik: też to ostatnio sprawdzałam i intercity mówi tak:

składzie pociągu, rezerwuje się miejsca dla osób z niepełnosprawnością nieporuszających się na wózku inwalidzkim. (...) Miejsca te dostępne są, wyłącznie dla tych osób najpóźniej na 48 godzin przed odjazdem pociągu. Po tym terminie miejsca są udostępniane do ogólnej sprzedaży i mogą je rezerwować również inni Podróżni.
  • Odpowiedz