Wpis z mikrobloga

Monitor XIAOMI Mi BHR4269GL 34" 3440x1440px 144Hz 4 ms Curved

Ma ktoś i może polecić? Zastanawiam się nad kupnem, ale jestem kompletnie zielony w te klocki. Jeśli ktoś ma jakąś swoją sprawdzoną propozycje dla monitora do ~2k to niech też da znać. (do grania i do pracy zdalnej)

#monitory #komputery #pcmasterrace
  • 6
@Danzuo: Jak coś to nazwa tego monitora to po prostu Xiaomi Mi Curved (Znajdziesz więcej opcji na ceneo z taką nazwą niż z nazwą modelową z media experta).

Monitor w cenie około 1700zł jest świetny. Szerokie pokrycie, nasycone barwy, dobra czerń, ale licz się ze smużeniem, które jest naturą takich paneli. W tej cenie praktycznie najlepsza propozycja chyba, że znajdziesz na jakiś ultra promocjach monitory od Iiyamy lub Huaweia za 1700/1800zł
@Tomaszwro: zastanawiałem się jeszcze nad Monitor IIYAMA G-Master on właśnie w okolicy 2100 zł, więc jeśli on jest lepszy to wolę tego. Nie mam jakoś mocno ograniczonego budżetu, aczkolwiek celuję w okolicę właśnie 2k.
@Piootreks: Poprzednio używałem kalibratora w programie (ściągnięty z neta od kogoś kto to zrobił lustrzanką). Jakbyś chciał to ci podeślę na priv.

Obecnie siedzę na samych ustawieniach z monitora i jest znośnie:

/ zakladka obraz /
Temperatura barwowa: standardowy
Odcień: 50
Saturacja: 50
Gamma: 2.2

/ zakladka jasność/kontrast /
Jasność: 70
Dynamiczna jasność: off
Poziom czerni: 50
Kontrast: 75
DCR: off

/ zakladka tryb inteligentny /
Standardowy (1 opcja)