Wpis z mikrobloga

#snowboard

Hej, mam prośbę o pomoc. Muszę kupić na szybko cały sprzęt snowboardowy, ale dopiero zaczynam i nie znam się dobrze. Mam prośbę o weryfikację, czy dobrze planuje zakup. Chciałabym kupić jakąś używaną miękką deskę typu rocker dobrej firmy np Burton, 147 cm. Czy ta długość będzie ok? Mam 162cm/54kg/rozmiar buta 38. Czy są jakieś parametry, na które powinnam jeszcze zwrócić uwagę?

Na co powinnam też zwrócić uwagę kupując używaną deskę, żeby nie okazało się później, że nie nadaje się do jazdy?
  • 3
@CinnamonRoll:

Celuj bardziej w 145, to jest środek twojego przedziału wagowego, 147 jak trochę przymasisz, albo zwiększysz skillsy i przyjdzie czas na cięcie sztruksu

Co do używek, to jeśli nie masz nikogo wśród znajomych kto się naprawdę zna na doborze sprzętu (nie że tylko ma deskę od 10 lat do jeżdżenia na krechę) to nie pchaj się w używkę nieznanego pochodzenia

Czy są jakieś parametry, na które powinnam jeszcze zwrócić uwagę?
@Dibhala:

Hej,
Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o masę to raczej nie mam stałej wagi, raczej coś między 53, a 56 kg w zależności od tego czy jestem akurat na masie, czy redukcji. Czy te kilogramy robią dużą różnicę jeśli chodzi o rozmiar deski? Bo tak jak czytałam wstępnie, to mam wrażenie że jestem na jakiejś granicy długości deski.

Niestety nie mam wśród znajomych nikogo kto mógłby mi doradzić, nowa będzie
@CinnamonRoll: według kalkulatora https://supersklep.pl/konfigurator-snowboardowy przedział 144-148 jeżeli chodzi o długość blatu.
Moim zdaniem raczej patrz na średnie pod względem twardości deski, a nie miękkie. Może łatwo będzie zacząć naukę na miękkiej, ale szybko możesz poczuć potrzebę posiadania twardszej deski.
Co do parametrów to jest tego sporo, od kształtu deski, przez kierunkowość, kończąc na rodzaju ślizgu, zależy od tego, co wybierzesz i w którą stronę będziesz chciała iść. Możesz się pobawić tym