Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zapisałem się do #ppk, bo wykopki pisały, że się opłaca i można co miesiąc sobie wypłacać. No to poszedłem do banku i zleciłem wypłatę z PPK. Miesiąc później idę znowu, żeby wypłacić, a Pani zdziwiona - wypłacić? Ale jak to? Można tylko raz i powinien Pan poinformować pracodawcę, że Pan już wypłacił, żeby więcej nie przelewali.

Co, wypłacanie co miesiąc? Nie wiem, o czym Pan mówi, tak się nie da. Nigdy o czymś takim nie słyszałam.

Co do #!$%@?.

  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: klikać? Gdzie klikać? Na stronie mogłem tylko zobaczyć hajs, ale wypłacić można tylko w placówce banku, tak mi powiedzieli na infolinii. I rzekomo jest to ograniczenie prawne, a nie widzimisię banku.
@Krupier: 2% pensji chce mieć u siebie w kieszeni, to jest na tyle dużo, że kupię sobie za to passa do Ligusi, albo pacca na 90 dni do Tibii, więc jak najbardziej się opłaca. A tak to inflacja.mi to zezre, albo politycy #!$%@? tak samo jak Tusk zrobił z OFE. Grosza ode mnie te #!$%@? z Nazaretu nie dostaną dobrowolnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: były na tagu osoby z tym fundem i pisały, że wystarczyło raz do oddziału iść, musiałbyś poscrollowac.

Ja bym nie ruszał na twoim miejscu.
cyrki z tym PKO, można jakoś zmienić bank, który obsługuje ppk, czy to pracodawca decyduje?


@Kliko: nie, umowę z instytucją obsługującą PPK podpisuje pracodawca.

i nie PKO BP czyli bank tylko PKO TFI czyli towarzystwo funduszy inwestycyjnych - jak już byłeś raz w banku i zdefiniowałeś rachunek do przelewów to logujesz się na https://i-fundusze.pl/ i tam sobie zlecasz już ZWROT (słowo klucz, powtarzam jak mantrę: zwrot i wypłata to nie to
@Kliko: Debilem to jest baba, która pewnie żadnego przeszkolenia nie miała, a że masz ppk w rakowym funduszu, który wymaga chodzenia do banku przy każdej wypłacie to już powód by nazywać tym mianem pracodawcę. Ty jesteś normalny.

Zwrot jest możliwy co miesiąc. "Wypłata transferowa" jak zmieniasz fundusz przy zmianie pracy i właściciel nowej firmy ma umowę z kim innym. Sam nie możesz zmienić funduszu. Tzn. możesz - jak pójdziesz do takiej
@vinmcqueen:

jak już byłeś raz w banku i zdefiniowałeś rachunek do przelewów to logujesz się na https://i-fundusze.pl/ i tam sobie zlecasz już ZWROT


Kurczę, szukałem tego przed pierwszą wizytą w banku i nie znalazłem takiej opcji na tej stronie. Wchodzę teraz, szukam i znalazłem opcję "wypłać środki", ale dostaję taki komunikat.

Teraz zastanawiam się, na #!$%@? ja tam musiałem wtedy siedzieć pół godziny zakładać zakładać "kartotekę" i podawać rachunek, jak i
Kliko - @vinmcqueen: 
 jak już byłeś raz w banku i zdefiniowałeś rachunek do przelewó...

źródło: comment_1670847848bgOY8sqZ8DCxFnZKR7y2nI.jpg

Pobierz
@Kliko: no niestety, nie wiem co ci wtedy tam zrobili w banku ale ewidentnie to nie było to czego potrzebowałeś - idź i powiedz dokładnie, że chodzi ci zdefiniowanie rachunku do odkupień jednostek PPK (tak jak masz napisane na screenshocie) i nic tam więcej w banku nie załatwiaj, powinno być git i będziesz mógł robić sobie zwroty od tej pory za pośrednictwem platformy i tyle
@vinmcqueen: Jaja jakieś. W ogóle nie byli świadomi, że można sobie wypłacać, kiedy się chce (ale ten najmądrzejszy powiedział babkom, że w sumie czemu nie, nie ma przeciwwskazań). Powiedziałem im dokładnie co chcę, pokazałem ten zrzut ekranu no i przez jakieś pół godziny próbowali mi ustawić rachunek, nawet mi konto na chwilę u nich założyli xD

Ostatecznie stwierdzili, że nie ma takiej technicznej możliwości i w ich banku można wypłacić tylko