Wpis z mikrobloga

Wczoraj wieczorem podczas działania pralki uruchomiłem czajnik elektryczny i cyk bezpiecznik wyleciał, załączyłem go znowu odpaliłem czajnik i znowu jebs, załączyłem bezpiecznik. W domu mam dwa bezpieczniki (oba 10A), jeden na gniazdka, drugi oświetlenie. Dziś rano było słuchać jakieś buczenie przy bezpiecznikach (info od domownikowi), przy odłączeniu czajnika od gniazdka jest cisza. Wymienić bezpiecznik na większy np 16A czy może coś innego poradzicie? Bezpieczniki są starego typu

#elektryka
Hektar4 - Wczoraj wieczorem podczas działania pralki uruchomiłem czajnik elektryczny ...

źródło: comment_1670835081fEiQxORS76xtFjMnjIv3z1.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wymienić bezpiecznik na większy np 16A czy może coś innego poradzicie?


@Hektar4: możesz jak to zrobisz razem z całą instalacją. Bezpieczniki chronią kable w ścianach a nie urządzenia, pewnie masz aluminiowe.
A co buczenia to niestety trzeba wezwać elektryka, bo coś jest luźne, możliwy jest nawet pożar
  • Odpowiedz
był podłączony do gniazda tylko


@Hektar4: Sprawdź czajnik w innym gniazdku czy coś się dzieje bo tak nie powinno się dziać. Albo czajnik albo instalacja/gniazdko.

Z wymienianiem bezpieczników na większe jest zawsze to ryzyko że instalacja "nie wyczymie" if you know what i mean.
  • Odpowiedz
@Hektar4: masz tylko dwa bezpieczniki na cały dom? Jak zakładałem instalacje w altance to przy puszce kładłem dwa bezpieczniki - 16a na gniazdka (krajzega, piła i inne ustrojstwa) i 10a na oświetlenie. Jeśli masz czajnik koło 2000 i jeszcze chodzi pralka to nie ma bata trzeba 16
  • Odpowiedz
. Dziś rano było słuchać jakieś buczenie przy bezpiecznikach


@Hektar4: Kolego, jeśli słychać buczenie, takie bardziej jak iskrzenie, to znaczy że kabel uszkodzony/wypiął się i może ci spalić mieszkanie :D Polecam bardzo pilnie wziąć jakiegoś elektryka/dzwonić do spółdzielni żeby to ogarnęli na już, bo jak popali Tobie kable w ścianach to bez generalnego remontu się nie obędzie.
  • Odpowiedz
@Hektar4: No bo prąd ,,nie płynie". jak coś podłączysz to może sfajczyć całość.

Tak jak napisałem, ja bym nie olewał tematu, kiedyś miałem podobnie, tylko z oświetleniem, zaczęło migać, i był ten dźwięk z bezpieczników, okazało się że kabel się wypiął i końcówka już zaczynała się fajczyć.
  • Odpowiedz