Wpis z mikrobloga

Przeoraniem Belgradu. Mając konflikt na Ukrainie nikt nie będzie bawił się w strefy wykluczenia lotów, neo-KFOR, cokolwiek.

Jak Serbowie wsadzą penisa w imadło, zostanie on wyrwany z kręgosłupem.


@Filipterka25: Ta yhm :P

Nie twierdze ze bym nie chcial zeby tak bylo. Obawiam sie jednak ze nie bedzie :P

Nie te czasy, nie to nato, nie ta sytuacja. I znow - niestety. Ale jak widac niektore wykopki tego nie ogarniaja a co
Nie te czasy, nie to nato, nie ta sytuacja.


@gorzki99: Właśnie się obawiam, że czasy nam się gwałtownie zmieniły w lata ołowiu i stali. Jakoś od początku 2020 taki klimat niemilutki.

Chyba tylko poza Serbia tak to malują


@shmatshiage: Mam nadzieję, bo się boję że ewentualny konflikt NATO-Serbia byłby prowadzony nie-tak-precyzyjnymi zabawkami jakichś Włochów i Albańczykami z Albanii. To nie byłaby miła wojna.

A Serbia chyba ma na tyle trzeźwe
Zmienily. Ale nie w ta strone. Jest duzo gorzej.


@gorzki99: Nie jestem taki przekonany.

Raz - sporo państw z zachodniej Europy by odetchnęło z ulga, gdyby zamiast dalej eskalować na Ukrainie mogli w zastępstwie zbombardować se jakąś Serbie.

Dwa - w 1999 to było tylko Kosowo. Teraz to protektorat NATO. Odpuszczenie tego byłoby totalną kompromitacją.

Trzy - Erdogan ma najwyraźniej pełne jaja, i chciałby się pobawić zabawkami, ale, kurde, gdzie? Irak,
@Filipterka25: tam za Albancami nikt nie przepada, więc ciężko będziemy żeby ktoś z postronnych zareagował oprócz Albani. Wszyscy dookoła nazywają ich bodajże "szeptar" i traktują trochę jak "Żydów spijajacyh krew chrześcijańskich niemowląt" i powód wielu problemów na Bałkanach.Ameryka musi mieć interes żeby tam wjeżdżać
@Filipterka25: Podchodzisz dosc merytorycznie i logicznie. Ale nie tedy droga-niestety.

Poki co - nadal - serbia sie lize z ruskimi.
Przypominam ze jednym z glownych argumentow biernej postawy nato w UA jest "nie mozna denerwowac putina". Mozna sie zastanawiac co dalej.

Co do karalucha to mam mieszane uczucia. Jemu nalezy ufac jeszcze mniej niz orbanowi. Ba nie nalezy mu wcale ufac. Jak mozna ufac i wspolpracowac z kims kto szantazuje inzynierami?
Sugerowanie, że ktoś to zrobi z sympatii, a nie interesu.


@Filipterka25: tam prędzej lokalni zareagują bo nie lubią Serbów niż im będzie szkoda albancow z kosowa, a bardziej nie lubią albancow. Do tego Albania się chyba trochę rozbroiła na rzecz Ukrainy jeżeli dobrze pamiętam. To może grać na ich korzyść przy rozmowach z USA. Natomiast wojne można wygrać sankcjami na które Serbów ani kolegów z Rosji nie stać
Relacje między nimi, a Serbią są bardzo dobre.


@Marienburg: Dlatego po raz kolejny wystawi dupę na strzał. Wierzyć Orbanowi, kiedy ten desperacko potrzebuje hajsu i propagandowego sukcesu - rekt, i co jeszcze?

Kaczor też wierzył, i w głupim plebiscycie czy fajniejszy jest Tusk czy Syriusz Black wypiął się w ostatniej chwili. Już widzę, jak nie skorzystałby z okazji żerowanie na trupie Serbii "bo ma dobre stosunki".

Co do karalucha to mam