Wpis z mikrobloga

Koncept ojczyzny jest fałszywy i coś takiego jak ojczyzna nie istnieje, został ten koncept stworzony tylko i wyłącznie przez elity (burżujów) głównie po Bitwie pod Valmy, po której na polach bitewnych już nie wystarczyła mała prywatna armia, lecz trzeba było wystawiać wielką armię stworzoną z ludu, która pokryje każdy odcinek frontu, w tym celu stworzono termin "ojczyzna" i ta całą otoczkę z poświęcaniem się dla ojczyzny, aby znaleźć głupców co z pianą na pysku będą ginąć za "ojczyznę", lecz w rzeczywistości za interesy elit (burżuazji).
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #polska #neuropa #4konserwy #swiat #wojsko
  • 22
Koncept ojczyzny jest fałszywy i coś takiego jak ojczyzna nie istnieje


@tylkoponsfw: głupie gadanie wykupka któremu zabrakło dwóch minut żeby swoje tezy przemyśleć.

Pierwszy lepszy przykład z brzegu: wojna w Ukrainie. Gdyby Ukraińcy działali zgodnie z twoją logiką, to byliby teraz częścią Federacji Rosyjskiej, bo przecież "hehe nie ma co walczyć o interesy elit", a co czeka na Ukraińców w Federacji Rosyjskiej wiadomo.

Łatwo jest gadać, że ojczyzna jest niepotrzebna, gdy
@goodgoy: ale doczytaj co op napisał, bo słabo ci to wyszło:

w tym celu stworzono termin "ojczyzna" i ta całą otoczkę z poświęcaniem się dla ojczyzny, aby znaleźć głupców co z pianą na pysku będą ginąć za "ojczyznę"


Putin nie wywołał wojny z pobudek "poświęcenia się dla ojczyzny", ich zawodowe, płatne wojsko i najemnicy Wagnera nie pojechali tam żeby "ginąć za ojczyznę", tylko się wzbogacić. Możesz sugerować, że poborowi parę miesięcy
@NieWiemASieWypowiem: no i ile tych pieniędzy dostają? za poległego rodzina ile dostaje? worek ziemniaków? czy dorzucają jeszcze siatkę cebuli? ułamek elitarnych najemników może dostaje sensowne pieniądze, ale masę mięsa armatniego bez którego nie byłoby żadnej inwazji karmi się przede wszystkim propagandą poświęcenia dla ojczyzny, i to od dziecka. patrz np. https://www.wykop.pl/link/6893639/solowiow-do-mobikow-mowiacych-o-braku-broni-uwazasz-ze-wszystko-ci-sie-nalezy/
no i ile tych pieniędzy dostają? za poległego rodzina ile dostaje?


@goodgoy: ale co mnie to obchodzi, typie?

Twierdziłeś, że nie byłoby wojska gdyby ludzie nie uznawali koncepcji "ojczyzny" - w rzeczywistości ludzie żądni władzy i płatni najemnicy dalej w takiej sytuacji by istnieli. Gdyby cały świat odrzucił koncepcję ojczyzny i ryzykowania swojego życia by bronić ziemi, to od razu wszystko znalazłoby się pod butem lokalnych warlordów, którzy po prostu chcą
Pierwszy lepszy przykład z brzegu: wojna w Ukrainie. Gdyby Ukraińcy działali zgodnie z twoją logiką, to byliby teraz częścią Federacji Rosyjskiej


@NieWiemASieWypowiem: Nie byliby, bo Ruskie nie działaliby w kłamstwie kultu ojczyzny.

Ta logika tyczy się w dwie strony.

W sumie to przyznałeś tutaj opowi rację. Głupie kacapy są obecnie otumanione kłastwem konceptu ojczyzny, czegoś co w rzeczywistości jest ich jedynym i największym opresyjnym wrogiem. Przez to mamy aberrację w postaci
ale co mnie to obchodzi, typie?


@NieWiemASieWypowiem: to, że ich mięso armatnie nie dostaje żadnych sensownych pieniędzy, więc bez propagandy ojczyźnianej pakowanej im do głów od dziecka, dla samych pieniędzy, by na taki układ zwyczajnie nie poszło

Twierdziłeś, że nie byłoby wojska gdyby ludzie nie uznawali koncepcji "ojczyzny"


nie. twierdziłem, że Rosja nie miałaby wtedy mięsa armatniego do inwazji Ukrainy, co jest faktem, bo pieniądze to Rosja ma dla garstki na
Ta logika tyczy się w dwie strony.


@kupkesobieciagne: doczytaj sobie dalej, bo się powtarzam: najemnicy i duża część zawodowego wojska ruskiego robi to dla pieniędzy (i pralek), Putin dla władzy. Nie potrzeba im "ojczyzny".
Podążanie logiką opa prowadzi tylko do życia pod butem jako obywatel drugiej kategorii pod okupacją obcego państwa.

@goodgoy: xd ty serio dalej się upierasz, że nie istnieją najemnicy za pieniądze? Przecież w świecie opa Ukraina wyznająca
@NieWiemASieWypowiem: Te całe zepsucie, pralki i pieniądze stworzył im kult ojczyzny, zepsuty kraj stworzył zepsutych ludzi, to również jedna z tez, która tworzy całość. Szwaby w latach 20-30 zostali zepsuci do szpiku przez nazistowski koncept ojczyzny.

Obecnie w USA żyje 350 milionów ludzi, czyli tyle co na całym świecie za czasów wiecznych podbojów i wojen, nie ma tam tego o czym piszesz, chociaż mają potężne różnice kulturowe północ vs południe. Po
@NieWiemASieWypowiem:

xd ty serio dalej się upierasz, że nie istnieją najemnicy za pieniądze?


nie umiesz czytać? napisałem, że są, ale sami nie byliby w stanie zdobyć Ukrainy.

Jakie mięso armatnie jest potrzebne po podboju państwa które się nie broni?


nie ma żadnej mowy o państwie, które się nie broni. Ukraina też może dobrze opłacić pewną liczbę najemników do obrony. do przełamania takiej obrony nie wystarczy garstka najemników, których Rosja jest w
ale sami nie byliby w stanie zdobyć Ukrainy


@goodgoy: znowu, ilu najemników trzeba, by zająć państwo które się nie broni, bo zgodnie z logiką opa "nie ma co ginąć za ojczyznę"?

Przecież sam na początku odpowiedziałeś na argument o niebronieniu się Ukrainy tym, że nigdy nie zostałaby zaatakowana. Po co teraz robisz te bezsensowne fikołki i udajesz, że jednak Ukraina by się broniła, zaprzeczając temu co pisze op? Koncepcja opa o
@tylkoponsfw: coś w tym. Ja często zastanawiałem się nad koncepcją ojczyzny, i nie mogłem zrozumieć ludzi ślepo podążających za organizacjami typu ONR. Sam mieszkam pod Lublinem, i ojczyzną jest dla mnie okolica gdzie na codzień funkcjonuję. I dużo więcej mam powiązań z Ukraińskim miastem Włodzimierz, gdzie mieszka moja daleka rodzina, niż z takim Wrocławiem albo Olsztynem, które znam tylko z nazwy. Politycy na górze podzielili nas według jakiś fizycznych granic (
znowu, ilu najemników trzeba, by zająć państwo które się nie broni, bo zgodnie z logiką opa "nie ma co ginąć za ojczyznę"?


@NieWiemASieWypowiem: nie ma żadnej mowy o państwie, które się nie broni. Ukraina też może dobrze opłacić pewną liczbę najemników do obrony.

Przecież sam na początku odpowiedziałeś na argument o niebronieniu się Ukrainy tym, że nigdy nie zostałaby zaatakowana


bo to fakt

Po co teraz robisz te bezsensowne fikołki i
Ukraina też może dobrze opłacić pewną liczbę najemników do obrony.


@goodgoy: czyli paróweczkowe wojsko zawodowe, bardzo korwinistyczne podejście.

to znaczy że Ukraina miałaby obronę nie do przełamania przez samych dobrze opłacanych najemników, więc przy założenia braku zindoktrynowanego mięsa armatniego nie zostałaby zaatakowana.


Koncepcja "ojczyzny" działa na korzyść Ukrainy. Ukraina ma ponad 3 razy mniej ludności, 11-krotnie mniejsze wydatki na wojskowość w 2021 od Rosji (6 mld usd vs 66 mld).
Koncepcja "ojczyzny" to rzecz która działa na korzyść Ukrainy.


@NieWiemASieWypowiem: nie działa, bo bez niej Rosja nie byłaby w stanie rzucić 100 tysięcy ludzi na śmierć za worek ziemniaków i nie byłoby żadnej inwazji. nie byłaby nawet w stanie narzucić ludności tolerowania tej wojny i jej konsekwencji dla ich poziomu życia. a te ich wydatki na wojskowość to są w większości zmaterializowane w postaci złotych kibli w pałacach Putina i mu