Wpis z mikrobloga

Zdecydowanie udany rok, jezeli chodzi o kpopwe girls bandy. Zastanawiam sie nawet czy nie najciekawszy w ciagu tych wszystkich lat, przez ktore interesuje sie kpopem.
Niebylo mi latwo wytypowac najlepsze dziesiec pozycji. Na pewno wplynely na to debiuty, ktorych bylo sporo, a do tego byly mocarne.

To moja topka w tym roku, opatrzona w moje przemyslenia, ktore nikogo nie obchodza:

1. STAYC - RUN2U
- STAYC - Beautiful Monster
Dwa single w tym roku, musialem je oba tutaj zalinkowac.
W run2u zakochalem sie po pierwszych dzwiekach, a w beautiful monster, chociaz myslalem ze to nie mozliwe, rowniez.
Jednak na pierwsze miejsce wybralem run2u, poniewaz Young-Luv.com jest super albumem, calkowicie wpasowujaca sie w moje poczucie estetyki muzycznej, kazdy track sluchalem po parenascie razy w tym roku, a nawet zaopatrzylem sie w fizyczny egzemplarz.
Moje obawy na przyszlosc; po dawce takiej dobroci, w nastepnym roku moge byc rozczarowany nawet jezeli to co wydadza, bedzie tylko troche gorsze.

2. NewJeans - Attention
Super debiut, tak naprawde kolejne cztery miejsca moglbym dac reszcie singli. Grupa obrala dosyc ciekawy kierunek, inny niz Kep1er czy Nmixx. Piosenki sa proste w strukturze i skupiaja sie glownie na wokalach. Choreografia przypomina mi tance hiphopowe z lat 90/00. Jest to dziwne a zarazem interesujace.

3. fromis9 - DM
Tutaj kolejny raz swietny utwor z klimatem.
Super wokale - szczegolnie refren, milutki instrumental. Jest po prostu fromisowo.
W tym roku odeszla Gyuri wiec mozna chyba mowic juz fromis8 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

4. Lesserafim - Antifragile
Dalem drugi singiel, poniewaz bardziej mi sie podoba. W tym przypadku, podobnie do NJ, kierunek koncepcyjny ktory wybraly bardziej mi sie podoba w porownaniu do reszty debuitujacych w tym roku grup.

5. Red Velvet - Birthday
Swietny comeback, powrot do wczesnej tworczosci. Pierwsze skojarzenie to Dumb Dumb. MV fajnie sie oglada.

6. VIVIZ - BOP BOP!
Niby debiut, a tak na prawde czuje jakby to byl kolejny kawalek Gfrend. Bardzo dobra kontynuacja po (nieoczekiwanym) rozpadzie grupy.

7. TWICE - Talk that Talk
Kolejny udany singiel Twice. Swietne wszystko. Tak na prawde nie oczekiwalem nic innego. Jak wyszedl, to jeszcze niebylo publicznie wiadomo czy dziewczyny przedluza kontrakty. Teraz czekam jak zwykle na kolejny comeback.

8. Kep1er - Up
Jest to pierwszy singiel od nich, ktory siadl mi od strzala i naprawde sie spodobal. Teledysk jest bardzo fajny.
One zawsze maja jakies dziwne zagrywki, w swoich utworach, przez co zazwczaj mi nie podchodzily, ale tym razem podeszly.

9. KARA - WHEN I MOVE
Zdziwilem jak zobaczylem teaser na youtubie, poniewaz wczesniej nie wiedzialem o tym powrocie, i myslalem ze to jakis reupload czegos starego.
Super comeback, dostalem taka nostalgie kpopu z czasu cupid czy mamma mia. Bardzo pozytywnie.

10. (G)I-DLE - TOMBOY
Szczerze to spodobala mi sie dopiero jak uslyszalem wersje bez cenzury. Pozniej bylo tylko zapetlane.
Minnie super wygladala w tej erze, szczegolnie wystep na Inkigayo 2022.03.20.

Inne wzmianki:
Loona - flip that - jeden z zespolow z masa piosenek ktore uwielbiam. ten singiel to byl powrot do tego za co je polubilem, szkoda ze jest to prawdopodobnie ich ostatni.

woo!ah! - danger - wydaly trzy single w tym roku. calkiem dobre, jednak brakuje im czegos takiego, zeby byly w moim top 10. moze wlasnie przez brak "tego czegos", nie sa popularne ( ͡º ͜ʖ͡º)

ive - love dive - robia dobra robote, jednak chyba nie pasujemy do siebie xD moze w nastepnym roku cos sie zmieni.

#koreanka #kpop
PanTward - Zdecydowanie udany rok, jezeli chodzi o kpopwe girls bandy. Zastanawiam si...
  • 6
To moja topka w tym roku, opatrzona w moje przemyslenia, ktore nikogo nie obchodza:


@PanTward: mnie obchodzą. Sam zrobię coś podobnego.

Newjeans kojarzy mi się z rnb/pop z przełomu wieków. Bardzo fajnie to brzmi. Antifragile siadło mi jak nic w tym roku. To jest genialny utwór i świetny mv. Nie sądziłem że twice wydadzą jeszcze coś fajnego, a ttt jest super. Up od Kep1er też fajne. Wadada miało słaby refren z
Moja topka definitywnie wyglądałaby inaczej, choć z tej listy na pewno zostawiłbym Anti-ti-ti-ti-fragile, bo jednak ładnie buja. Poza tym Talk that Talk, Tomboy i Bop Bop! są fajne, ale nie aż top 10 fajne (może honorowo Bop Bop, bo miałem okazję posłuchać tego na żywo i było co najmniej tak samo dobre).