Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę 40 milionowego kraju w środku Europy, posiadającego świetnych piłkarzy nie stać na zatrudnienie porządnego trenera? Przecież to jest jakiś cyrk na kółkach. Od kilku lat bujamy się z jakimiś miernotami trenerskimi bo dziadki z PZPN ubzdurały sobie, że trener to musi być z Polski i najlepiej tani. Trener to musi mieć kompetencje, doświadczenie na arenie międzynarodowej (a nie w ekstraklasie XD) i koncepcję gry dostowaną do zespołu a nie paszport z PL.

Od 2002 r. nie przegapiłem ani jednego meczu kadry, ale pierwszy raz po 20 latach patrząc na ten paździerz z mundialu odechciało mi się ich oglądać. Modliłem się, żeby jak najszybciej odpadli bo już dłużej nie miałem siły na to patrzeć.

Panie Michniewicz i Kulesza kończcie waść, wstydu oszczędźcie.

#reprezentacja #pilkanozna
  • 18
@Wacek7777 Sousa był przeciętnym trenerem, ale miał przynajmniej koncept gry i za jego kadencji gra kadry wyglądała znacznie lepiej niż przy Brzęczku czy Michniewiczu. Przy Sousie Lewandowski miał najwyższy wspolczynik strzelonych goli na mecz, większy niż za Nawałki. Wiedział jak wykorzystać potencjał najlepszego piłkarza, jak ma wyglądać rozegranie i tworzenie sobie sytuacji a nie laga do przodu i może coś wpadnie.
@obywatel_z: Ale wy wszyscy tu #!$%@?, jak wam nie wstyd? XDD

Idźcie najpierw do szkoły trenerskiej albo coś chociaż poczytajcie na temat, na który się wypowiadacie, a dopiero później oceniajcie trenera na wykop.pl. Michniewicz to fachura, tłumaczył już ostatnio jak dziecku temu osłowi Kurowskiemu a ten nic nie rozumiał, wy jesteście tacy sami, banda Januszy XD Jedyne co robicie to powtarzacie współczynniki i tabelki statystyczne, a wnioski jak zawsze złe, beka
@obywatel_z: Nie jestem po szkole trenerskiej, ale taktyką w piłce nożnej interesuję się latami i taki ktoś od razu widzi kto ma chociaż podstawowe pojęcie, a kto nie. Kurowski tak jak 95% wykopków nie ma praktycznie żadnego. Michniewicz nie tłumaczył mu niczego zaawansowanego, to był elementarz. Tłumaczyłem już dokładnie przez ostatnie dni, o Kurowskim wczoraj, nie będę pisać tego samego po 10 razy bo szkoda mi czasu, znajdź sobie post w
Nie jestem po szkole trenerskiej, ale taktyką w piłce nożnej interesuję się latami i taki ktoś od razu widzi kto ma chociaż podstawowe pojęcie, a kto nie.


Ok, przekonałeś mnie ( ͡ ͜ʖ ͡). Tym bardziej, że sam przed chwilą napisałeś, że żeby wypowiadać się oceniać trenera na wykop.pl to trzeba iść do szkoły trenerskiej XD

Tłumaczyłem już dokładnie przez ostatnie dni, o Kurowskim wczoraj, nie będę
@obywatel_z: Oto, co napisałem:

Idźcie najpierw do szkoły trenerskiej albo coś chociaż poczytajcie na temat, na który się wypowiadacie


Jeśli nie umiesz czytać, to już nie moja wina. Ja nie jestem lobbystą, żeby kogoś przekonywać, myśl sobie chłopie co chcesz, to i tak nie ma żadnego znaczenia. Ale każdy, kto chociaż liznął tematu wie, że większość ludzi w mediach czy internecie gada od rzeczy. Oczywiście Michniewicz to jest fachura, do nowoczesnego
Oczywiście Michniewicz to jest fachura, do nowoczesnego futbolu potrzebni są nowocześni wykonawcy, takich mamy może 3-4. Potrzeba z 15-20.


W tylu naraz nam grać nie pozwolą, ale zgadzam się mielibyśmy wtedy większe szanse

Żeby nie było, ja nie jestem jakimś nie wiadomo jakim fachowcem,


Przecież pisałeś że jesteś, zdecyduj się w końcu

Michniewicz pracuje w zawodzie od 20 lat i ma ogromne pojęcie o piłce.


Może i ma ale w żaden sposób
Wydaje mi się że problemem jest nasz betonowy PZPN i przez to żaden poważny trener europejski nie weźmie naszej reprezentacji bez jakiejś kosmicznej wypłaty. Wiec wolą już dobrego jak na polskie warunki szkoleniowca niż odpadek z Europy. Ale równie dobrze mogę gadać głupoty i po prostu z polskim trenerem łatwiej robić wały ¯_(ツ)_/¯
Czy naprawdę 40 milionowego kraju w środku Europy, posiadającego świetnych piłkarzy nie stać na zatrudnienie porządnego trenera?


@obywatel_z: to przecież nie Polska płaci, a organizacja pozarządowa o nazwie PZPN.
@obywatel_z: Ehh taguj następnym razem, bo nie dostałem powiadomienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tylu naraz nam grać nie pozwolą, ale zgadzam się mielibyśmy wtedy większe szanse


Na raz nie, ale są jeszcze zmiennicy i trafiają się kontuzje. Rzadko się zdarza, że 15-20 ludzi jest na raz gotowych w 100% do gry. Są też różne sytuacje w meczu i lepiej mieć rezerwy, aby skuteczniej reagować.

Przecież pisałeś
sokolov - @obywatelz: Ehh taguj następnym razem, bo nie dostałem powiadomienia ( ͡° ͜...

źródło: comment_1670792654499qahoLuTUT718hH6AKNq.jpg

Pobierz
@meksykanin97: Powodem nie jest betonowy PZPN. Po prostu dobrzy zachodni trenerzy z renomą mają więcej atrakcyjnych opcji. Nie tylko pod względem finansowym, ale też piłkarskim. Żeby takiego przekonać trzeba dać więcej kasy od konkurentów. Tylko, że żaden poważny zarząd tego nie zrobi, bo ci trenerzy nie gwarantują sukcesu, a koszty byłyby dużo wyższe niż przy Polaku, a jak coś nie wypali to trzeba płacić ten wysoki kontrakt do końca.

Większość trenerów
@sokolov

Wiem więcej od 95% przeciętnych kibiców, bo od lat się tym interesuję.


Śmiała teza

Ale wiem, że przy takim Nawałce/ Michniewiczu/Sousie czy kimkolwiek innym z zawodowych trenerów nie mogę się nawet równać pod względem wiedzy; czy to praktycznej czy teoretycznej. Ale przeciętny wykopek, który wie nawet dużo mniej ode mnie myśli, że jest dużo mądrzejszy od tych trenerów i ich poucza, nie wiadomo dlaczego. Taktyka w piłce nożnej to jest dziedzina