Wpis z mikrobloga

Zrobiłem kulę na bazie sklejki brzozowej wyciętej najpierw do formy hexagonów które ze sobą skleiłem, potem wyrzynarka i dużo szlifowania zarówno ręcznego(kill me) jak i szlifierką mimośrodową. Proof of concept działa, można przejść do innych projektów bo ten mnie mocno wynudził ilością szlifowania :)
Finisz to jakiś lakier do podłóg.
#stolarstwo #warsztat #hobby #majsterkowanie #tworczoscwlasna #sztuka #diy #chwalesie
Pobierz Recydywa - Zrobiłem kulę na bazie sklejki brzozowej wyciętej najpierw do formy hexago...
źródło: comment_1670710639J7D235qsq27GMea2GVX8fN.jpg
  • 11
@mojnicknawykopie chciałem zrobić zaokrąglone ładnie brzegi żeby uwydatnić warstwy sklejki ale ostatecznie kończę tak. Otwornica najprawdopodobniej by rozerwała kulę, szczególnie bez środkowego punktu podparcia przez wiertlo
@mojnicknawykopie tak, ale pozostale elementy kuli to pentagony. Napociłem się do samego uzyskania idealnie powtarzalnych hexagonów z odpowiednimi kątami krawędzi, nie było absolutnie za grosz cierpliwości żeby robić druga, zupełnie inną serię z innymi kątami. Kiedyś wrócę do pełnej piłki, ale nie w najbliższym czasie :)