Wpis z mikrobloga

Od półtora roku jestem na wojskowej emeryturze po 15 latach 11 miesiącach i 27 dniach służby. Rzecz jasna pracuję legalnie w cywilu.
Gdy czytam te wszystkie opinie o powoływaniu do rezerwy to jako stary trep wiecie co myślę???

Macie rację. Wydaje się że dobrowolna służba zasadnicza jest najlepszą opcją. Kto chce to idzie. Składa przysięgę, wychodzi do rezerwy. Jak ma ochotę to idzie do WOT albo do zawodowej. Albo nie.
A tak jak masz ustabilizowane (lub nie) życie, rodzinę, pracę, obowiązki to niech #!$%@?ą.
Zwłaszcza że nie ma bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, a armia zawodowa jest dobrze wyszkolona.
Myślicie, że zawodowym uśmiecha się niańczenie rezerwy? Dodatkowe obowiązki, nocne nadzory, dodatkowe służby...
Tylko politycy i sztabowcy lubią ten pomysł.
Nie po to wychodziłem do cywila, aby zacząć normalne życie aby teraz wracać w kamasze bo widzimisię ma jakiś pacan który sam się z ćwiczeń wykluczył ustawą
#wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NapoleonV: wielu z przyszłych poborowych ma rodziny, kredyty, są jedynymi żywicielami rodziny. Jeszcze bardziej niech rozjebią gospodarkę w imię gówna, pisiorskiego gówna. Mam 31 lat i w WCR napluję im w ryj, bo w kaćzyńskiego, pinokia, czy ziobry nie mogę.
  • Odpowiedz
@NapoleonV: Emeryturka po 15 latach roboty xd nóż w kieszeni się otwiera. Ale tyle dobrego ze nie wyjęli ci mózgu i nie nasrali do środka, jeszcze samodzielnie myślisz
  • Odpowiedz
@NapoleonV: Zwróciłeś uwagę na jeden istotny problem. Nikomu się to nie uśmiecha, żołnierzom również. To pseudo działanie na #!$%@?, aby się w excelu zgadzało zwiększenie armii przed wyborami, nakręci tylko jedną wielką spiralę nienawiści. Powołani, nienawiść z powodu narzucenia im służby, zawodowi, nienawiść z powodu #!$%@? i gruncie rzeczy braku szacunku i tak to się będzie nakręcać, aż dojdzie do tragedii.
  • Odpowiedz
@NapoleonV: generalnie też można to rozwiązać w cywilizowany sposób. Np zabierać ludzi po maturze do wojska na miesiąc i płacić im normalne wynagrodzenie np. minimalna czy minimalna+extra na zasadzie pierwszej pracy, ew wciągnąć w to bezrobotnych absolwentów studiów od razu po obronie.

Generalnie jak zwykle wszystko w najgorszy możliwy sposób ogarnięto, ale co się dziwić po pisiorach i bolzce
  • Odpowiedz
@NapoleonV: "Zwłaszcza że nie ma bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa państwa"

Czyli chcesz zacząć szkolenia na większą skalę dopiero jak będzie bezpośrednie zagrożenie? Czy wojna obok nas to nie jest zagrożenie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NapoleonV: nie ukrywajmy, kręgosłup ci wyrósł dopiero na emeryturze. A tak to byś napiedalal każde fikołki co by ci jaroslaw kazal. W trepowie nie ma ludzi stworzonych do samodzielnego myślenia
  • Odpowiedz